Poprzedni artykuł: Sprawdzony sposób na pryszcze za grosze - masz to w swojej łazience? Następny artykuł: Przyspiesza porost włosów, leczy trądzik, a nawet... opryszczkę. Koszt...

Depilacja miejsc intymnych. Jak wybrać dobre urządzenie IPL?

W jaki sposób depilować miejsca intymne, aby nie doszło do podrażnień skóry? Wśród skutecznych, a zarazem najbezpieczniejszych rozwiązań, wymienia się dziś depilację świetlną, którą można wykonać zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze urządzenia IPL!

Rezultaty

Poszukiwania rozpocznij od zebrania informacji na temat możliwości danego produktu. Urządzenie IPL kieruje impulsy intensywnego światła pulsacyjnego do cebulek włosów, przez co zapobiega ich odrastaniu w przyszłości. Produkty wiodących marek, jak Philips Lumea Prestige, pozwalają zachować gładkość skóry nawet do 8 tygodni. Potwierdził to szereg badań, w tym test przeprowadzony przez jedną z naszych redaktorek.

Badania wykazały, że dzięki Lumea Prestige zmniejszenie ilości włosów (nawet o 92%!) następuje po zaledwie 3 zabiegach wykonywanych co dwa tygodnie. Aby utrzymać te wyniki, wystarczy powtarzać sesje co 4-8 tygodni.

„Zabiegi przeprowadzałam w odstępie 4 tygodni. Pierwsze efekty jednak zauważyłam już po pierwszym. Miejscami owłosienie było przerzedzone. Po dwóch zastosowaniach według zaleceń producenta, moje owłosienie np. pod pachami i na rękach prawie przestało się pojawiać. Podobnie rzecz się ma z okolicami bikini i nogami. (…)” – Agnieszka, redaktorka Wizaż.pl

Czas trwania zabiegu

Przed wyborem urządzenia IPL upewnij się, że zabieg na całym ciele nie potrwa dłużej niż 15 minut. W przypadku Lumea Prestige, czas depilacji okolic bikini to tylko 2 minuty.

Dodatkowe nasadki

W trakcie poszukiwań, zwróć uwagę na nasadki dołączone do urządzenia. Włosy w okolicach bikini są z reguły ciemniejsze i grubsze niż na innych częściach ciała. Nasadkę stworzoną z myślą o skutecznej depilacji tego problematycznego obszaru znajdziesz w zestawie Lumea Prestige. Wyposażona jest ona w dodatkowy, przezroczysty filtr, który skupia tę samą wiązkę światła na mniejszej powierzchni, a dzięki wyprofilowaniu dokładnie przylega do skóry, gwarantując wyższą efektywność zabiegów. Urządzenie Lumea Prestige jest na tyle bezpieczne, że można je stosować do depilacji całej strefy bikini, także do depilacji „brazylijskiej”.

Poziomy intensywności światła

Dobre urządzenie IPL powinno mieć kilka ustawień intensywności zabiegu. Jeżeli chodzi o miejsca intymne i części ciała, gdzie skóra ma silniejszą pigmentację, zaleca się stosowanie niższego poziomu, gdyż obszary te są bardziej wrażliwe na IPL. Lumea Prestige wyposażono w aż 5 ustawień energii, co skutecznie minimalizuje ryzyko wystąpienia uczucia dyskomfortu.

Czujnik koloru skóry

Ważne, aby urządzenie IPL posiadało czujnik koloru skóry, który pomaga w wyborze właściwego ustawienia energii. Lumea Prestige to jedyne urządzenie IPL dające jednocześnie możliwość przejścia na tryb manualnego doboru poziomu intensywności światła. Dzięki temu możesz być pewna, że depilacja jest bezpieczna i dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zasilanie akumulatorowe i sieciowe

Lumea Prestige to także jedyny tego typu sprzęt na rynku, które działa zarówno na zasilaniu akumulatorowym, jak i po podłączeniu do kabla sieciowego. Gwarantuje to maksymalną wygodę stosowania.

Żywotność i brak dodatkowych kosztów

Wśród użytkowniczek urządzeń IPL nie brakuje tych niezadowolonych z jakości lampy, która wymaga wymiany już po kilku zabiegach. Nie daj się zwieść okazji i strzeż się produktów w podejrzanie niskich cenach. W odróżnieniu od nich, Lumea Prestige posiada lampę o wydajności ponad 250 000 błysków, co zapewnia 20 lat użytkowania przez jedną osobę.

Co mówią inni

Przed zakupem zapoznaj się z opiniami osób, które miały już styczność z interesującym Cię produktem. Skuteczność działania urządzenia Lumea Prestige potwierdził zarówno test redakcji, jak i test Wizażanki.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje