Poprzedni artykuł: Przedwczesne zmarszczki gwarantowane, jeśli robisz TO... Następny artykuł: Ładnie pachną, rozpływają się na skórze, ale nie tuczą ;) To najbardzi...

Depilacja włosów... z nosa? To nagranie "boli" od samego patrzenia

Pielęgnacja, , tagi: depilacja woskiem, viral
Depilacja zbędnego owłosienia nie jest niczym niezwykłym, ale ta dziewczyna postanowiła wywoskować sobie włosy z nosa. Auć...

Wszyscy mamy włoski w nosie - taka nasza ludzka natura. Jednak niektórym kobietom fakt ten przeszkadza na tyle, że decydują się ich pozbyć. Pół biedy, jeśli chodzi o przycięcie - sprawa robi się bardziej złożona, gdy przychodzi do całkowitej depilacji. Video pewnej vlogerki, która postanowiła podzielić się przebiegiem takiego zabiegu stało się viralem, a my... odczuwamy ból na sam widok ;)

Sepi Balini, którą na Instagramie obserwuje ponad 87 tysięcy fanów, udostępniła kilka dni temu bardzo nośne video - postanowiła pokazać, jak wygląda profesjonalna depilacja włosów z nosa. Na nagraniu widzimy, że w nozdrzach dziewczyny umieszczona drewniane patyczki z czarnym woskiem.

Źródło zdjęcia: Instagram

Moment kulminacyjny - wyrwanie włosków - jest krótki, ale mimo uśmiechniętej buzi dziewczyny, ewidentnie bolesny. Internauci oszaleli na punkcie tego video - ma już ponad 7 milionów wyświetleń i pojawiło się w wielu zagranicznych portalach o tematyce beauty. Dlaczego woskowanie włosów z nosa budzi takie zainteresowanie i... kontrowersje?

Czy depilacja włosków z nosa jest bezpieczna?

Prawda jest taka, że usuwanie tego konkretnego owłosienia nie jest wskazane - włoski w nosie pełnią szereg istotnych z biologicznego punktu widzenia funkcji: zatrzymują kurz i inne zanieczyszczenia, chroniąc przed nimi nasze drogi oddechowe. O ile można je przyciąć ze względów estetycznych (gdy są zbyt długie i wystają z nozdrzy), tak nie powinno się ich całkowicie depilować.
Sprawdź: Depilacja laserowa - warto się zdecydować?

Inwazyjne usuwanie ich za pomocą wosku niesie ze sobą dodatkowe ryzyko - po wyrwaniu włosków z cebulkami podrażniona skóra w nosie jest podatna na infekcje i zakażenia. W nosie bytują najróżniejsze bakterie i drobnoustroje, które tylko "czekają" aż stworzymy im możliwości rozwoju. Lepiej więc zastanowić się dwa razy, zanim zapragniemy poddać się takiemu zabiegowi, jak Sepi Balini.

Zobaczcie video, które tak bardzo zainteresowało internautów:

Co sądzicie o woskowaniu włosków z nosa? Zdecydowałybyście się na taki zabieg?

Zobacz też: Szokujący sposób na wągry, który podobno... działa

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Włoski z nosa niekoniecznie, ale wąsik - jak najbadziej! Polecamy kosmetyki do depilacji twarzy z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 03:56

Zobacz także

Nasze propozycje