Poprzedni artykuł: Dermaplaning leczy trądzik, usuwa przebarwienia i spłyca zmarszczki. O... Następny artykuł: Bolesna depilacja? To już przeszłość!

Okazuje się, że domowy sposób na zmarszczki... powiększa usta. Wypróbujesz dermaroller?

Zamiast zastrzyków z wypełniaczami co pół roku, wybierają setki ukłuć co kilka dni. Coraz więcej kobiet sięga po dermaroller, że uzyskać pełne wargi.

Zwykle stosuje się go by usunąć blizny potrądzikowe i zapobiec starzeniu się skóry. Ale od pewnego czasu dermaroller zyskał kolejną funkcję i niektórym kobietom służy do powiększania i odmładzania warg. Zwolenniczki tej metody przekonują, że dzięki rolce uzbrojonej w cieniutkie i dość krótkie igiełki mają usta nie tylko pełniejsze, ale też lepiej nawilżone. I w tych deklaracjach jest trochę prawdy!

Ten dermaroller możesz stosować sama w domu

Zobacz także: Rozważasz powiększenie ust wypełniaczem? Musisz to zobaczyć!

Czy zabieg z dermarollerem powiększy usta?

Od kilku lat zainteresowanie dermarollerem stale rośnie. Dlaczego? Bo to przypominające narzędzie tortur narzędzie - prawidłowo i regularnie używane - może w znaczący sposób poprawić stan skóry. Robiąc w niej mnóstwo maleńkich dziurek, uruchamiamy jej naturalne procesy regeneracyjne i stymulujemy zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. Regularne używanie dermarollera powoduje, że ze skóry znikają przebarwienia i blizny. Staje się ona także bardziej jędrna i elastyczna, co skutkuje spłyceniem zmarszczek.

A co się stanie, jeśli rolką z cieniutkimi i krótkimi igłami przejedziemy sobie po wargach. Przede wszystkim trochę nam one spuchną i ten obrzęk - błędnie określany jako powiększenie ust - utrzyma się nawet do kilku dni. Nie znaczy to jednak, że "dermarolowanie" ust nie ma sensu! Jeżeli nakłujemy wargi, a potem nałożymy na nie serum z kwasem hialuronowym, dobrze je sobie nawilżymy. Jeśli jednak zależy nam na efekcie powiększenia ust, powinniśmy masować nie czerwień wargową, tylko fragment twarzy tuż na górną wargą. Wtedy odsuniemy w czasie powstawanie poprzecznych bruzd (tak zwanych zmarszczek palacza). W ten sposób przyczynimy się także do ujędrnienia skórę nad ustami, dzięki czemu będą one faktycznie wyglądały na bardziej pełne.

Zobacz także: Wysuszająca szminka i wiatr zniszczyły moje usta. Pomógł dopiero... kosmetyk dla niemowląt!

Używając dermarollera trzeba bardzo uważać. Przede wszystkim, do użytku domowego nie powinno się kupować rollera ze zbyt długimi igłami. Trzeba bowiem pamiętać, że - samodzielnie masując nim fragment twarzy - ryzykujemy, że wbijemy się w skórę pod złym kątem lub zbyt głęboko, i zamiast ją nakłuć, poszarpiemy ją. Ze względu na ryzyko zakażenia, dermaroller musi być używany na dokładnie oczyszczoną skórę i po każdym użyciu dezynfekowany. Nie powinny stosować go osoby z opryszczką.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lipca 2019, 19:14

Nasze propozycje