Poprzedni artykuł: Tej kobiecie usta po powiększeniu najpierw potwornie spuchły, a potem.... Następny artykuł: Ten lekki krem pod oczy poleca sama Kim Kardashian!

Krwawią ci dziąsła? Być może masz...

Pielęgnacja, , tagi: zdrowie, zęby, pasta do zębów
Czy wiesz z jakimi niebezpiecznymi konsekwencjami dla zdrowia wiąże się zapominanie o myciu zębów lub robienie tego niedokładnie? Będziesz zszokowana!

 

Zdrowe zęby, długie życie

Piękny, biały uśmiech to marzenie większości osób. W końcu, białe zęby kojarzą się z sukcesem, szczęściem i atrakcyjnością. Problemem jest to, że zbyt często skupiamy się  na samym wyglądzie zębów, a zapominamy o czymś o wiele ważniejszym - o ich zdrowiu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nieodpowiednia higiena jamy ustnej to nie tylko krwawiące dziąsła, nieświeży oddech, nadwrażliwość zębów czy próchnica.

"W rzeczywistości dolegliwości dziąseł mogą też wiązać się z takimi problemami jak przedwczesny poród, cukrzyca czy choroby układu krążenia i układu oddechowego. Zdrowie jamy ustnej wpływa na stan fizyczny i psychiczny pacjentów, a także odbija się na takich kwestiach, jak czerpanie radości z życia, wygląd, mówienie, żucie, smakowanie jedzenia i relacje społeczne." - mówi dr n. med. Maciej Nowak, Mazowiecki Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Periodontologii

Niestety, wiele osób traktuje dbanie o zęby tylko w kategoriach estetyki oraz komfortu własnego i innych. Większość z nas bagatelizuje takie sygnały ostrzegawcze, jak krwawienie dziąseł, nieświeży oddech a nawet ból zębów! Jak wynika z danych raportu SW Research co trzeci badany zaobserwował u siebie krwawienie, a niewiele mniejszy odsetek – podrażnienie dziąseł.  Z kolei badania globalne pokazują, że aż do 50% osób na całym świecie cierpi na problemy związane z chorobami dziąseł. Zignorowanie tych problemów, z czasem może przerodzić się w bardzo duże problemy zdrowotne.

Jak mieć zdrowe zęby i dziąsła?

Jeśli chcesz mieć zdrowe zęby oraz dziąsła, zacznij zwracać na nie szczególną uwagę!  Obserwuj kolor dziąseł (powinny być różowe), czy nie pojawiła się opuchlizna, bolesność lub krew podczas szczotkowania zębów. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące sygnały, koniecznie udaj się do dentysty, który sprawdzi przyczynę twoich problemów oraz zaleci odpowiednie leczenie. Pamiętaj, że najważniejszym i niezbędnym krokiem jest dokładne mycie zębów, co najmniej dwa razy dziennie. Równie istotny jest wybór odpowiedniej pasty do zębów, która poradzi sobie ze wszystkimi bakteriami w jamie ustnej. To właśnie bakterie są odpowiedzialne za większość problemów z dziąsłami. Nawet po wyszczotkowaniu zębów pewna ilość płytki nazębnej może pozostać w jamie ustnej, wskutek czego rozwiną się w niej bakterie, które dodatkowo będą produkować toksyny atakujące dziąsła. Dlatego tak ważne jest, by używać specjalistycznej pasty do zębów, która będzie działać również po umyciu zębów.

  

"Specjalistyczna pasta do zębów, taka jak Oral-B Professional Pro-Odbudowa Dziąseł i Szkliwa, może pomóc wprowadzić wiele korzystnych zmian. W znaczący sposób zmniejsza ilość szkodliwych bakterii i spowalnia metabolizm tych, które pozostały po szczotkowaniu. Dzięki temu wytwarzają one mniej toksyn. Ponadto ta specjalistyczna pasta do zębów zapobiega przywieraniu toksycznych związków wytworzonych przez bakterie do dziąseł. Pomaga przeciwdziałać występowaniu problemów z dziąsłami oraz podejmować kroki mające pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej" – powiedziała dr n. med. lek. dent. Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-med Oral-B.

Zdrowe zęby i dziąsła są niezbędne dla naszego zdrowia i samopoczucia, dlatego zadbaj o nie już dziś. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, a odpowiednia profilaktyka potrafi zdziałać cuda! 

materiał powstał we współpracy z marką Oral-B

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje