Poprzedni artykuł: Colgate Natural Extracts Charcoal z aktywnym węglem – poznaj wyniki te... Następny artykuł: Ten modny składnik kosmetyczny likwiduje krostki i zaczerwienienia! Zo...

Doda zdradziła, dlaczego zrezygnowała z makijażu i dzięki czemu ma idealną cerę!

Pielęgnacja, , tagi: Doda, okazje
Doda zrezygnowała z dużej ilości kosmetyków, by "wyglądać młodo", ale to nie wszystko. Sprawdźcie, co jeszcze zrobiła, aby mieć idealną cerę.

Jakiś czas temu Doda przyznała się fanom, że na co dzień w ogóle się nie maluje i że dzięki rezygnacji z dużej ilości kosmetyków ma znacznie lepszą cerę. Z kolei w opublikowanym niedawno wywiadzie gwiazda obszernie wyjaśniła, dlaczego ograniczyła ilość "chemii" nakładanej na twarz. Okazało się, że chodzi o młody wygląd, który – zdaniem wokalistki – nie idzie w parze z grubym make-upem. Co ciekawe, w tym samym wywiadzie Dorota Rabczewska-Stępień zdradziła, jakim nie tylko kosmetycznym zmianom zawdzięcza swoją idealną cerę.

Zobacz także: Sprawdź, jak Doda wyglądała zanim stała się sławna i dlaczego tak wcześnie zaczęła się malować!

Dlaczego Doda zrezygnowała z makijażu?

Dodę kojarzymy zwykle z rzucającymi się w oczy stylizacjami i mocnym make-upem. Tymczasem prywatnie piosenkarka większość czasu spędza w wygodnych ciuchach i nieumalowana. W takim wydaniu dość często prezentuje się też swoim fanom w mediach społecznościowych. I okazuje się, że – wbrew pozorom i publicznemu wizerunkowi – właśnie taki naturalny look jest "bliższy jej sercu". A dlaczego Doda zrezygnowała z makijażu?

Z egoistycznych pobudek – wyjaśniła wokalistka w rozmowie z dziennikarzem magazynu "Show". – Chcę jak najdłużej wyglądać młodo i zdrowo, a tona tapety zdecydowanie temu nie sprzyja. Zainwestowałam w twarz po 30-tce, wyrzucając kosmetyki.

Gwiazda przyznała, że rezygnacja z mocnego makijażu była dla niej sporym wyzwaniem:

Na początku nie było łatwo. Głupio tak wyjść na ulicę, gdy masz przebarwienia. Teraz uważam, że brak makijażu to wolność – wstajesz, nakładasz krem i dzida w miasto!

Ale to ograniczenie ilości kosmetyków bardzo się Dodzie opłaciło! Delikatniej umalowana, lepiej wygląda. Ma też ładniejszą skórę.

Po pewnym czasie cera tak się odwdzięcza. Notorycznie zakładam się z ludźmi, którzy nie wierzą, że nie mam na twarzy podkładu.

Fot.: Instagram/Instagram

Doda zdradziła też, że swoją idealną cerę zawdzięcza nie tylko rezygnacji z mocnego makijażu i dużej ilości kosmetyków do pielęgnacji skóry, ale także odpowiedniemu stylowi życia i diecie:

W dbaniu o siebie jestem bardzo zdyscyplinowana. Każdej doby śpię po 9 godzin dziennie i nawet jeśli muszę wcześniej wstać, potem w ciągu dnia to nadrabiam. Nawadniam się też i dotleniam. Od dziesięciu lat jestem na diecie bez cukru i glutenu, od kilku – bez nabiału, a teraz także bez mięsa – tłumaczy artystka w wywiadzie. – Nie wiem, kto inny by na takiej diecie wytrzymał. Ale to wszystko daje efekty i robi wrażenie.

Zobacz także: To jedzenie w tydzień wygładzi cerę, usunie większość krostek i zmniejszy zaczerwienienie skóry!

O wpływie diety na stan cery chyba nikogo nie trzeba przekonywać. A rezygnacja z dużej ilości produktów do pielęgnacji czy makijażu to ostatnio dość silny trend beauty. Doda – ze swoją szczupłą sylwetką i idealną cerą – to chodzący dowód na to, że sen i zdrowa dieta mogą zdziałać więcej niż góra kosmetyków.

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje