Poprzedni artykuł: Latem chętnie go jemy, ale może też nam pomóc w... oczyszczaniu porów! Następny artykuł: Mocha na skórę? Ta oczyszczająca maseczka dorównuje działaniem drogim...

Oczyść nos z wągrów - domowe paski pomoga je zlikwidować w kilka minut!

Pielęgnacja, , tagi: wągry, oczyszczanie porów, DIY
Twój nos przypomina dojrzałą truskawkę? Wypróbuj prosty sposób, który pozwoli oczyścić go z wągrów!

Jak pozbyć się widocznych wągrów na nosie? To może być prostsze niż myślisz. Proponujemy domowy trik, który prawie nic nie kosztuje - wystarczy, że masz w lodówce... jajko :)

Domowe paski oczyszczające nos z wągrów

Chociaż w sieci nie brakuje najróżniejszych pomysłów na usuwanie wągrów, nie wszystkie nadają się do powtórzenia. Niektóre rozwiązania są trudno osiągalne (np. odkurzacz do wągrów), zaś inne po prostu budzą uzasadnione wątpliwości (niektórzy do oczyszczania skóry polecają wykorzystywanie... kleju). My proponujemy domowe plastry oczyszczające - bezpieczne i bardzo proste w wykonaniu.

Wszystko czego potrzebujesz, to jedno jajko i papierowe ręczniczki kuchenne. Zacznij od oddzielenia białka od żółtka, przelewając je do miseczki. Wytnij z ręczniczka pasek, którego rozmiar będzie dopasowany do wielkości twojego nosa. Zanurz go ostrożnie w białku i nałóż na umytą, wysuszoną skórę nosa. Odczekaj ok. 15 minut, aż wyschnie i oderwij go jednym, płynnym ruchem.

Dlaczego warto wypróbować paski oczyszczające?

Ten domowy trik działa na podobnej zasadzie, co gotowe plastry oczyszczające. Zaschnięte białko wiąże nieczystości niczym klej, pozwalając na ich mechaniczne usunięcie - aby zwiększyć efekt, warto przed wykonaniem zabiegu zrobić sobie krótką "parówkę", by otworzyć pory. Ponadto białko kurze jest jednym z bardziej cenionych składników do pielęgnacji skóry z powiększonymi, zanieczyszczonymi porami - ma silne właściwości ściągające.

Źródło zdjęcia: Pinterest

Wolisz gotowe produkty? Poniżej propozycje oczyszczających plasterków na nos:

Od lewej: Dermofarm, Głęboko oczyszczające plastry na nos 4D, 6,50 zł (zobacz opinie w KWC); Marion, Detox, Oczyszczający plaster na nos z aktywnym węglem, 2,15 zł (dodaj opinię do KWC); L'biotica, Głęboko oczyszczające plastry na nos, 9 zł (zobacz opinie w KWC); Sephora, Charcoal, Płatki na skórę nosa, 9 zł (zobacz opinie w KWC).

Wypróbujecie ten trik? Jak radzicie sobie z wągrami?

Zobacz też: Przez dwa lata myła twarz tylko olejem i... całkowicie pozbyła się trądziku

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Pamiętaj o zwężaniu porów! Polecamy kosmetyki pomagające je zmniejszyć:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 12:58

Zobacz także

Nasze propozycje