Poprzedni artykuł: Dzięki temu zabiegowi Khloe Kardashian ma idealną cerę! Następny artykuł: Za niecałe 20 zł zawsze możesz mieć dłonie jak od manikiurzystki!

Żeby te kosmetyki zaczęły działać, musisz się pomęczyć!

Kosmetyki Face Gym to dodatkowa motywacja do regularnych ćwiczeń. Dlaczego? Bo zaczynają pielęgnować cerę dopiero wtedy, kiedy jej właścicielka zacznie energicznie ćwiczyć.

Zaczęło się od salonów kosmetycznych oferujących odświeżające i odmładzające cerę masaże. Ale to nie wystarczyło Inge Theron - mieszkającej w Londynie byłej dziennikarce urodowej gazety "Financial Times". Kolejnym etapem były kosmetyki: najpierw sera, a ostatnio - nawilżacze w sztyftach, których aktywne składniki aktywowane są w trakcie energetycznego treningu.

Zobacz także: Te kosmetyki, które warto zabrać na siłownię!

Pielęgnacja aktywowana wysiłkiem

Training Sticks marki Face Gym powstały przez... brak czasu.

Jako matka dwójki dzieci, które mają mniej niż cztery lata, mam dla siebie bardzo mało czasu. Nie chcę rezygnować z pielęgnacji twarzy, żeby móc pójść na trening, ani na odwrót, więc stworzyłam produkt, który łączy obie te czynności. Nad naszą aktywowaną ruchem pielęgnacją cery pracowaliśmy przez ponad trzy lata - tłumaczy Inge Theron na oficjalnej stronie Face Gym.

Cztery polecane przez Inge produkty to lekkie kremy w sztyftach dopasowane do różnych potrzeb cery:

  • dla skóry wymagającej odżywienia i nawilżenia przeznaczony jest produkt zawierający mieszankę witamin,
  • osoby z cerą tłustą, łatwo się zanieczyszczającą, powinny sięgnąć po kosmetyk z aktywnym węglem,
  • dla posiadaczek poszarzałej, pokrytej przebarwieniami i trądzikowej skóry stworzono sztyft z brazylijską różową glinką,
  • za to dla ci, których skóra pozbawiona jest jędrności, przed treningiem powinni natrzeć twarz sztyftem ze spiruliną.

Składniki aktywne tych kosmetyków są uwalniane pod wpływem wilgoci i ciepła. I dzieje się to dokładnie wtedy, kiedy komórki skóry są najlepiej przygotowane na przyjęcie ich pielęgnacyjnego działania. Kosmetyki Face Gym zaczynają działać po około 20 minutach ćwiczeń, kiedy pobudzony zostanie metabolizm komórek skóry

Zobacz także: Dzięki temu treningowi spalisz 800 kalorii na raz. A jest naprawdę przyjemny!

O tym czy i jak działają pobudzane wysiłkiem produkty Face Gym mieszkanki USA i Wielkiej Brytanii (bo w tych krajach działa marka) dowiedzą się już w ciągu kilku najbliższych dni, kiedy sztyfty trafią do sprzedaży. Nam na pocieszenie pozostaje świadomość, że odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne jakiejkolwiek innej firmy także mają szansę lepiej zadziałać, jeżeli zabierzemy je ze sobą na trening.

Bo gdy pod wpływem wysiłku w skórze przyspiesza się krążenie krwi, podwyższa się jej temperatura oraz poszerzają naczynia krwionośne i pory, składniki pielęgnacyjne lepiej ją penetrują. Dlatego polecamy przed przekroczeniem progu siłowni uprzednio oczyszczoną twarz posmarować lekkim kremem lub serum z witaminą C. Po regularnym treningu w towarzystwie takiego kosmetyku cera powinna być rozświetlona, mieć jednolity koloryt i mniej widoczne zmarszczki. ;-)

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 14:24

Zobacz także

Nasze propozycje