Poprzedni artykuł: Jak działa peeling The Ordinary? "Gdy zaczyna mi wyskakiwać więcej nie... Następny artykuł: Balsam krzemowy sprawi, że twój trądzik zacznie znikać!

Dzięki temu urządzeniu będziesz mieć gładką i czystą cerę!

Pielęgnacja, , tagi: zaskórniki
Sauna kosmetyczna pozwoli ci między innymi głęboko oczyścić cerę. Uwaga, możesz zastąpić zwykłym garnkiem!

O zaletach parówek słyszał chyba każdy. Para wytworzona przez zagotowaną wodę lub ziołowy napar od dawna stosowana jest w celach zdrowotnych i kosmetycznych. Kąpiele parowe docenią zwłaszcza posiadaczki skóry suchej i mocno zanieczyszczonej. Dzięki nim łatwiej będzie im mechanicznie oczyścić cerę i w pełni wykorzystać potencjał pielęgnacyjny nakładanych na nią kosmetyków. Po parówce skóra na twarzy będzie nie tylko czystsza, ale też nawilżona.

Dlaczego warto robić kąpiele parowe?

Gorąca para przede wszystkim powoduje poszerzenie porów skóry, co zdecydowanie ułatwia ich mechaniczne oczyszczenie, czyli... wyciśnięcie zalegających w nich zanieczyszczeń - głównie złuszczonych komórek naskórka i łoju. W moc pary wodnej wierzy między innymi Sandra Lee, czyli słynna Dr. Pimple Popper. Ta dermatolog, która swoją światową rozpoznawalność zawdzięcza wyciskaniu wągrów i pryszczy oraz usuwaniu czyraków zaleca, żeby własnoręczną walkę z zanieczyszczeniami poprzedzić... wzięciem prysznica. Oblewając się gorącą wodą w zamkniętej prysznicowej kabinie "produkujemy" mnóstwo pary wodnej.

Rozpulchniona działaniem pary skóra nie tylko łatwiej "oddaje" blokujące jej pory zanieczyszczenia, ale także chętniej przyjmuje nakładane na nią kosmetyki. Ponadto gorąca para usprawnia mikrokrążenie w skórze, poprawiając w ten sposób jej dotlenienie i odżywienie oraz - co za tym idzie - koloryt i ogólne zdrowie.

Do zrobienia sobie parówki wystarczy garnek z podgrzaną do wrzenia wodą i ręcznik, który - pochylając się nad garnkiem - nakładamy na głowę. Jednak taka kąpiel parowa jest ryzykowna - można się poparzyć. Zdecydowanie bardziej bezpieczne i wygodne jest używanie automatycznej sauny do twarzy, która zwykle pozwala na regulowanie strumienia pary.

Przed skorzystaniem z sauny, należy dokładnie umyć twarz. Po 10 minutach wystawiania skóry na działanie pary, przechodzimy do jej oczyszczania - usuwamy zaskórniki i krostki. Jeżeli na skórze nie mamy aktywnych stanów zapalnych, tylko wągry i grudki, zaraz po skorzystaniu z sauny i przed wyciskaniem, dobrze jest zrobić sobie peeling drobnoziarnisty.

Zobacz także: Chcesz mieć czystą cerę? Przetestuj działanie sauny jonowej!

Po mechanicznym oczyszczeniu skóry, dobrze jest ją zdezynfekować. Świetnym rozwiązaniem jest przetarcie twarzy tonikiem z kwasem salicylowym, który działa antybakteryjnie i reguluje produkcję łoju, opóźniając ponowne zanieczyszczenie porów skór. Z sauny do twarzy nie powinno się korzystać częściej niż raz, dwa razy w tygodniu. Całkowicie zrezygnować z niej powinny osoby z cerą naczyniową.

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 października 2019, 19:03

Nasze propozycje