Poprzedni artykuł: Dzięki temu urządzeniu będziesz mieć gładką i czystą cerę! Następny artykuł: Olejek Bambino RODZINA przetestowany! Jak oceniły go Wizażanki?

Balsam krzemowy sprawi, że twój trądzik zacznie znikać!

Ten niepozorny produkt może zrobić konkurencję droższym kosmetykom drogeryjnym. Sprawdź, dlaczego warto mieć w łazience balsam krzemowy!

Krzem nie bez powodu nazywany jest "pierwiastkiem życia". Naturalnie występuje w ludzkim organizmie, ale niestety stopniowo go w nim ubywa. Dlatego często lekarze zalecają jego suplementację. Przyjmować krzem radzi się zwłaszcza osobom, które dochodzą do siebie po zabiegach chirurgicznych, cierpią na zwyrodnienia stawów albo... mają trądzik pospolity lub różowaty. Ale ten biopierwiastek doskonale sprawdza się nie tylko stosowany doustnie. Można go znaleźć także kosmetykach - w tym w słynnym balsamie krzemowym.

Fot.: iStock

Zobacz także: Zwalcza pryszcze, wzmacnia paznokcie i włosy - ten składnik znajdziesz w maści za 3 zł!

Balsam krzemowy - działanie

Krzem uczestniczy w biosyntezie kolagenu, który odpowiada za gęstość, elastyczność i jędrność skóry, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych. Ponadto przyspiesza regenerację skóry i działa sebostatycznie (ogranicza wydzielanie sebum). W balsamach krzemowych występuje on w postaci kwas ortokrzemowego, nazywanego także uwodnioną krzemionką.

Skóra pielęgnowana balsamem krzemowym (nakładamy na nią cienką jego warstwę):

  • szybciej się goi,
  • znikają z niej stany zapalne,
  • staje się bardziej miękka i elastyczna.

My planujemy przetestować balsam krzemowy. A wy się skusicie?

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 października 2019, 19:04

Nasze propozycje