Poprzedni artykuł: TEST REDAKCJI: Jak działa nowy depilator IPL Braun Silk expert Pro 5? Następny artykuł: Huda Kattan tłumaczy się po użyciu nowego urządzenia do oczyszczania t...

Zero zaskórników i wyraźnie zwężone pory! Takie efekty zapewnia tylko ten składnik kosmetyków

Świetnie oczyszcza i zwęża pory skóry zapobiegając powstawaniu wągrów i pryszczy. Sprawdź, jak bardzo skuteczny jest kwas salicylowy!

Nie pierwszy raz zachwycamy się kwasem salicylowym, ale właśnie trafiliśmy na kolejny dowód jego niezwykłej skuteczności. Pozyskiwany z korzenia kory wierzby białej kwas salicylowy polecany jest głównie do pielęgnacji cer tłustych, zanieczyszczonych i z rozszerzonymi porami, ale też dojrzałych i trądzikowych oraz wrażliwych, naczyniowych i nawet tych z trądzikiem różowatym. Stosowany w gabinetach kosmetycznych i lekarskich czy w prywatnych łazienkach, kwas salicylowy może całkowicie odmienić stan skóry.

Zobaczcie poniższy przykład.

Zobacz także: Te cuda likwidują trądzik i... zmarszczki. Sprawdź, czego szukać w drogerii!

Działanie kwasu salicylowego

Najważniejszą cechą kwasu salicylowego jest jego zdolność do przenikania przez warstwę łoju i wnikania do porów skóry, w których - dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym - przyspiesza gojenie stanów zapalnych (pryszczy) i zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto, złuszczając naskórek i zapobiegając nawarstwianiu się jego martwych komórek, kwas salicylowy odblokowuje pory skóry i oczyszcza ją z zaskórników. Pielęgnowana nim skóra jest jaśniejsza, mniej się błyszczy, wolniej zanieczyszcza zaskórnikami i rzadziej pokrywa pryszczami. Dzięki kwasowi salicylowemu pory stają się węższe, zmarszczki płytsze, a piegi jaśniejsze.

Zobacz także: Dopasuj odpowiedni kwas do potrzeb swojej skóry i ciesz się piękną cerą!

W kosmetykach do użytku domowego kwas salicylowy występuje zazwyczaj w towarzystwie innych kwasów - azelainowego, migdałowego, mlekowego. Wyjątkiem jest kosmetyk The Ordinary, Salicylic Acid 2% Solution (dostępny w sklepie Cosibella.pl).

Zdjęcia: Instagram


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 maja 2019, 17:24

Zobacz także

Nasze propozycje