Poprzedni artykuł: Zapomnij o jadeitowych czy kwarcowych masażerach. Teraz poprawiamy sta... Następny artykuł: Ten sposób za grosze przyspieszy porost rzęs, brwi oraz włosów

To ostatni moment na ten zabieg! Dzięki niemu wyleczysz najgorszy trądzik

Pryszcze i przebarwienia potrądzikowe znikają, koloryt skóry się wyrównuje, a jej pory są wyraźnie zwężone. Kwas azelainowy wyleczy nawet najgorszy trądzik!

Cudowne właściwości kwasu azelainowego nie są dla nas niespodzianką, ale tak spektakularnych efektów się po nim nie spodziewaliśmy. Byliśmy zaskoczeni, kiedy trafiliśmy na zdjęcia pokazujące skutki jego działania. Już po jednym zabiegu skóra klientki legionowskiej kosmetyczki prezentowała się zaskakująco dobrze. Postanowiliśmy więc dowiedzieć się, jak Anecie Stojańskiej udało się uzyskać takie rezultaty.

Fot.: Pracownia Urody Aneta Stojańska

Zobacz także: Dopasuj odpowiedni kwas do potrzeb swojej skóry i ciesz się piękną cerą!

Efekty zabiegu z kwasem azelainowym

Podczas zabiegu, Aneta Stojańska używa 25-procentowego kwasu azelainowego o pH 2. Zabieg poprzedza demakijaż. Następnie Stojańska odtłuszcza skórę preparatem Skino Pur. I na tak przygotowaną skórę nakładany jest najpierw 10-procentowy kwas salicylowy.

Kwas salicylowy działa odtłuszczająco, ale przede wszystkim jest promotorem przenikania i - zwiększając przepuszczalność naskórka - ułatwia transport substancji aktywnych do warstwy rogowej skóry - tłumaczy Aneta Stojańska. - Nakładam go na twarz jałową gazą i zostawiam na 5 minut.

Po 5 minutach, na skórę posmarowaną kwasem salicylowym, aplikowany jest kwas azelainowy.

Trzymam go na twarzy klientki przez 3 minuty, po czym delikatnie ścieram - najpierw na sucho, a potem na mokro.

Kolejnym krokiem jest spryskanie twarzy neutralizatorem, który blokuje działanie kwasu azelainowego i wyrównuje pH skóry. Po upływie 2 minut, na twarz klientki nakładana jest maska łagodząca, w skład której wchodzą:

  • regenerujący i działający antybakteryjne, przeciwzapalnie oraz ściągająco tlenek cynku,
  • wspomagający gojenie się skóry rumianek,
  • nawilżająca gliceryna i
  • znany ze swoich właściwości łagodzących i antyalergicznych azulen.

Efekty działania kwasu azelainowego są widoczne już po pierwszym zabiegu. Żeby jednak osiągnąć długotrwały efekt powinno się go powtórzyć od 4 do 6 razy, najlepiej w odstępie 10 dni. Kwas azelainowy uwrażliwia skórę na szkodliwe działanie promieni słonecznych, dlatego wczesna wiosna to ostatnio moment na wykonanie zabiegu z nim. Jednak Aneta Stojańska jest gotowa wykonać ten zabieg także później, ale tylko dobrze sobie znanej i odpowiedzialnej klientce, która będzie smarowała twarz kosmetykiem z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50.

Zobacz także: Te cuda likwidują trądzik i... zmarszczki. Sprawdź, czego szukać w drogerii!

Koszt jednego zabiegu z kwasem azelainowym to 130 zł. Wykonywałyście kiedykolwiek taki zabieg?

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 maja 2019, 17:16

Zobacz także

Nasze propozycje