Poprzedni artykuł: Te plastry na odciski nie tylko ukrywają trądzik, ale także usuwają go... Następny artykuł: Hiszpański temperament DLA NIEGO – takiej kolekcji perfum jeszcze nie...

Fakty i mity: Tego nie wiedziałaś o kosmetykach wegańskich

Pielęgnacja, , tagi: kosmetyki wegańskie, kosmetyki do pielęgnacji, eos
Drogie i trudno dostępne? Naturalne i przyjazne środowisku? Kosmetyki wegańskie są coraz popularniejsze, ale nadal wokół nich krąży wiele nieprawdziwych informacji. Poznaj pięć faktów i mitów, dzięki którym dowiesz się, czym tak naprawdę są produkty wegańskie.

FAKT - Przyczyniają się do ochrony zwierząt

Z definicji kosmetyki wegańskie nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Oznacza to, że zawierają tylko substancje roślinne i mineralne, więc przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. Dzięki temu mogą używać ich osoby, które swoją dietę wegańską chciałyby zamienić w cały styl życia.

MIT - Są dużo droższe niż tradycyjne

Kiedyś była to prawda, ponieważ produkcją wegańskich kosmetyków zajmowały się tylko niektóre marki. Teraz, na szczęście kosmetyki wegańskie są o wiele bardziej popularne, modne i znajdziemy już w zasadzie w każdej drogerii. Nie odstają one jakością od drogich produktów, a jednocześnie nie wydamy na nie fortuny. Dotyczy to zarówno kosmetyków do pielęgnacji czy makijażu, jak i akcesoriów, takich jak wegańskie pędzle.

MIT - Trudno rozszyfrować ich skład

Wiele osób wierzy, że odczytanie listy składników na kosmetykach jest praktycznie niemożliwe, więc nigdy nie mamy pewności, że produkt na pewno jest wegański. W rzeczywistości nie jest to wcale takie trudne. Substancji, których należy unikać, wcale nie jest tak dużo, łatwo jest więc się ich nauczyć. Zwracaj uwagę między innymi na: kwas hialuronowy, wosk pszczeli, laktozę czy koszenilę – w kosmetykach wegańskich na pewno ich nie ma.

FAKT - Wegańskie, czyli naturalne

Marki, które produkują kosmetyki wegańskie, zwykle bardziej niż inne interesują się tym, aby ich składy były jak najbardziej przyjazne naszej skórze i środowisku. Dlatego do ich produkcji starają się używać przede wszystkim składników pochodzenia naturalnego. Przykładem są kremy do rąk eos, których skład jest w 96 proc. naturalny. Znajdziemy w nich masło kokosowe, shea czy ekstrakty z owsa i aloesu. Dzięki temu skutecznie nawilżają, odżywiają i chronią dłonie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dodatkowo, balsamy cieszą intensywnymi, soczystymi zapachami, które długo utrzymują się na skórze.

Fakt - Są skuteczne

Istnieje przekonanie, że rezygnacja ze składników pochodzenia zwierzęcego, oznacza poświęcenie pewnych właściwości kosmetyku. Nie jest to jednak prawda. Większość takich substancji, można bez problemu zastąpić roślinnymi czy mineralnymi. Są one równie, a czasem nawet bardziej, skuteczne i dodatkowo są pozyskiwane bez konieczności krzywdzenia zwierząt.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje