Poprzedni artykuł: Te kosmetyki pokochałyśmy w czerwcu. Ich ceny zaczynają się od 23 zł Następny artykuł: Wyniki testu linii Elseve Magiczna Moc Olejków od L'Oreal Paris! Pozna...

Czego nie wolno robić w czasie okresu? Obalamy mity!

Pielęgnacja, , tagi: Always, miesiączka
O miesiączce wciąż nie mówi się dużo. W dalszym ciągu krąży za to wiele mitów dotyczących tego, co wolno, a czego nie wolno nam wówczas robić. Podpowiadamy, w które z nich nie należy wierzyć.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że okres nie jest niczym, na co czekamy z utęsknieniem. Wsparciem, którego potrzebujemy w czasie „tych dni” są nie tylko środki przeciwbólowe, ale także te przeznaczone do higieny intymnej, które zapewniają nam komfort i swobodę ruchu. Na rynku znaleźć dziś można podpaski dedykowane nawet najwrażliwszym z nas. Do tej grupy należą m.in. produkty Always Sensitive, które są dwa razy bardziej miękkie* i dopasowane. Dzięki miękkiej powłoczce gwarantują delikatność oraz wygodę, a system chłonności zatrzymuje wilgoć i ochroni przed przeciekaniem. 

A czego nie wolno nam robić w czasie okresu? Dowiedz się, co jest prawdą, a co po prostu bezmyślnie powtarzanym od pokoleń mitem.  

Podczas okresu nie można uprawiać sportu

W „te dni” najchętniej zostałabyś w łóżku owinięta kołdrą? Wbrew powszechnemu przekonaniu, sport nie jest wówczas przeciwwskazany. Niektóre ćwiczenia, takie jak np. joga, poprawiają krążenie, redukując skurcze i bóle menstruacyjne. Dodatkowo, w czasie wysiłku fizycznego w mózgu uwalniane są endorfiny, które mogą w znacznym stopniu poprawić nasze samopoczucie.

Podczas okresu należy zrezygnować z kąpieli

Zgodnie z kolejnym funkcjonującym wśród kobiet mitem, w czasie miesiączki należy odmówić sobie kąpieli. Ma to związek z tym, że gorąca woda rozszerza naczynia krwionośne, co może prowadzić do wzmożonego krwawienia. Z drugiej strony, kąpiel jest w stanie uśmierzyć dokuczający nam ból. O ile więc pilnujemy odpowiedniej temperatury wody, nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas okresu poleżeć w wannie.

Podczas okresu nie można farbować włosów

Zdania na ten temat są podzielone. Jedni styliści fryzur twierdzą, że farbowanie włosów podczas miesiączki może przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego, inni – że zmiany, jakie zachodzą wówczas w naszym organizmie, nie stanowią żadnych przeszkód w koloryzacji.

Podczas okresu nie można korzystać z usług stomatologa

Należy mieć na uwadze, że w czasie miesiączki jesteśmy mniej odporne na ból i występuje wówczas ryzyko obfitego krwawienia. Przekładanie wizyty u dentysty nie jest koniecznie, ale warto uprzedzić go o naszej sytuacji.

Podczas okresu nie wolno pić alkoholu

Zaleca się, aby podczas okresu jego spożywanie ograniczyć do minimum. Alkohol zmniejsza krzepliwość krwi i sprzyja krwawieniu, a nawet krwotokom. Dodatkowo, przez picie alkoholu może spaść nam poziom cukru we krwi, co sprawia, że jesteśmy rozdrażnione i szybciej się denerwujemy. Towarzyszące miesiączkującym kobietom wahania nastroju są wystarczające bez tego.

*porównaniu z podpaskami z linii Always Ultra.

materiał powstał z udziałem marki Always

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje