Ten fioletowy szampon to must-have dla włosów rozjaśnianych! Dlaczego warto go stosować?

Pielęgnacja,
Poprzedni artykuł: Strefa T na twarzy – czym jest i jak ją pielęgnować? Następny artykuł: Maseczka z kawy na twarz - 3 przepisy na domową maseczkę
Rozjaśniasz włosy? Utrzymanie chłodnego odcienia nie jest łatwe, ale dzięki nowemu szamponowi marki Elseve – możliwe!

Rozjaśnianie włosów nie zawsze wiąże się z ich osłabieniem lub uszkodzeniem. Jeżeli zabiegi są przeprowadzane z rozwagą i nie powtarza się ich zbyt często, a pomiędzy nimi – stosuje odpowiednią pielęgnację, nie muszą mieć takich konsekencji. Jednak są minusy, z którymi należy się liczyć. Każda kobieta, która rozjaśnia włosy, wie dobrze, że utrzymanie chłodnego odcienia nie jest łatwe, przez co nieraz żałujemy swojej decyzji. Aż do teraz! Na rynku pojawił się nowy fioletowy szampon z gamy Color-Vive od Elseve, który niweluje żółte i miedziane refleksy!

Fioletowy szampon Purple Shampoo marki Elseve

Jak to możliwe, że Purple Shampoo ochładza odcień, przedłużając efekt koloryzacji? Na palecie barw fiolet jest dokładnym przeciwieństwem dla koloru żółtego, w związku z czym fioletowe pigmenty najlepiej neutralizują żółte i pomarańczowe tony. Co jeszcze charakteryzuje nowy fioletowy szampon od Elseve? Rozjaśnianie może osłabiać włókna włosa, dlatego Purple Shampoo zawiera filtr UV, który chroni przed działaniem słońca i uszkodzeniami. Co ważne, włosy rozjaśniane są zazwyczaj mocno przesuszone, dlatego oprócz szamponu warto użyć maski z tej samej gamy, która intensywnie je odżywi.

Kupując Purple Shampoo miałam lekkie obawy, ale już po pierwszym użyciu zauważyłam, że bardzo dobrze niweluje żółty odcień włosów. (...) Kupiłam kolejne opakowanie, więc zostaje ze mną na dłużej – napisała jedna z Recenzentek, oleczkaxxx.

Z jaką częstotliwością i w jaki sposób należy stosować kosmetyk? Ograniczamy się do jednego dnia w tygodniu. Szampon wmasowujemy przez 1-3 min, a w przypadku włosów ciemnych z blond pasemkami – wydłużamy czas aplikacji do 5 min. Następnie spłukujemy letnią wodą. Dla wzmocnienia działania oraz intensywnego odżywienia po zastosowaniu szamponu na wilgotne włosy nanosimy maskę, którą starannie spłukujemy po 5 min. Na włosach ciemnych najlepszy rezultat uzyskuje się pozostawiając maskę do 10 min. Gotowe!

Na efekty nie trzeba czekać długo – żółte i miedziane refleksy zostają zastąpione chłodniejszymi odcieniami już po pierwszym użyciu. Taką pielęgnację warto uzupełnić pozostałymi produktami z linii Color-Vive, dedykowanymi włosom farbowanym: szamponem ochronnym oraz odżywką do codziennego stosowania. Kosmetyki chronią kolor i przedłużają jego trwałość oraz nadają włosom blask.

Materiał powstał z udziałem marki Elseve

zdjęcia: mat. prasowe, iStock

Fioletowy szampon Purple Shampoo marki Elseve w KWC:


Nasze propozycje