Poprzedni artykuł: Naturalne olejki do opalania Następny artykuł: 5 błędów, które popełniasz podczas prostowania włosów

Foliowe maseczki – nowe oblicze sheet mask!

Koreańskie maseczki w formie nasączonej dobroczynną esencją płachty słyną ze swojej skuteczności. Jednak wygląda na to, że firmy kosmetyczne znalazły nowy sposób, by uczynić je jeszcze bardziej efektywnymi. Sprawdźcie, jaki!

Trwająca od miesięcy moda na koreańskie kosmetyki i metody pielęgnacji skóry, choć niektórym być może trochę się już opatrzyła, nie wydaje się przemijać. Wręcz przeciwnie – co pewien czas docierają do nas kolejne nowinki, w rodzaju nietuzinkowego kosmetyku do brwi lub bubble mask. Tym razem naszą uwagę zwróciły, coraz popularniejsze na Instagramie, foil sheet mask – maseczki w płachcie "ulepszone" za pomocą folii aluminiowej.

Skąd pomysł na wykorzystanie folii w maseczkach? Taki wariant produktu ma być jeszcze skuteczniejszy, niż „zwykłe”, materiałowe bądź też żelowe sheet mask. Warstwa folii w formie wierzchniej warstwy umieszczonej na „właściwej”, nasączonej esencją części maski, stanowi rodzaj izolacji, dzięki której wartościowe składniki mają być jeszcze lepiej i skuteczniej wchłaniane przez naszą skórę.

Zobacz też: Niacynamid -czy masz go w swoich kosmetykach?

Foil sheet mask można już znaleźć w ofercie popularnych marek, takich jak SkinFood czy Holika Holika. Szczególnie często w mediach społecznościowych pojawia się maseczka Estée Lauder - Advanced Night Repair Concentrated Recovery PowerFoil Mask. Prawdopodobnie tego typu produkty wkrótce będą obecne w portfolio większości firm kosmetycznych. Tymczasem, jeśli nie mamy możliwości zakupu gotowej maseczki, możemy z powodzeniem wykonać ją samodzielnie – i to w ciągu 3 minut.

Wystarczy, że na wierzch tradycyjnej, materiałowej sheet mask nałożymy przycięty w owal kawałek zwyczajnej folii aluminiowej – efekt i dopasowanie będą może mniej estetyczne, ale konstrukcja nie będzie znacząco odbiegała od założeń oryginału.

Wierzycie, że tak "podrasowana" maseczka w płachcie może być skuteczniejsza? 

Zobacz też: Domowe maseczki na trądzik

Foto: Instagram

Zobacz propozycje maseczek w płachcie z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 15:57

Zobacz także

Nasze propozycje