Poprzedni artykuł: Krem z witaminą A – działanie, ranking Następny artykuł: 6 sposobów, by ciąża stała się magicznym czasem

Sprawdź, jak eksperci z Kliniki Ambroziak odpowiedzieli na pytania Wizażanek!

Pielęgnacja, , tagi: medycyna estetyczna, Klinika Ambroziak, forum wizaz.pl
Medycyna estetyczna nie ma przed nami tajemnic! Przez trzy miesiące na specjalnym forum eksperci z Kliniki Ambroziak odpowiadali na pytania naszych użytkowniczek. Specjalnie dla Was prezentujemy najciekawsze porady!

Jakie zabiegi należy wykonywać po 35. roku życia, aby nie robiły się zmarszczki i aby nie tracić jędrności skóry? - viki79

dr Marcin Ambroziak, lekarz dermatolog: Punkt pierwszy programu przeciwstarzeniowego to zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego w obrębie twarzy i szyi. Metoda polega na wytworzeniu licznych, punktowych mikrooparzeń na powierzchni skóry co stymuluje jej głębokie warstwy do odnowy i produkcji kolagenu. Oczekiwany efekt to poprawa gęstości, elastyczności skóry, zlikwidowanie drobnych zmarszczek i rozszerzonych porów.

Kolejny ważny w profilaktyce antyagingowej aspekt to maksymalne nawilżenie skóry. Nieoceniona jest tutaj rola mezoterapii. Zabieg wykonywany jest z użyciem preparatów kwasu hialuronowego, który ma niesamowite właściwości wiązania wody w skórze i, co za tym idzie, dogłębnego nawilżenia. Cykl obejmuje wykonanie około 4-5 zabiegów w ciągu roku, oczekiwany efekt to opóźnienie pojawienia się pierwszych zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie, odżywienie skóry.

Jeżeli zaobserwowała już Pani pierwsze oznaki starzenia skóry jak np. zmarszczki, wiotkość, przebarwienia proponuję kurację z użyciem osocza bogatopłytkowego. Preparat otrzymywany jest przez odpowiednie przygotowanie pobranej od Pacjenta krwi, która wprowadzana jest śródskórnie przy użyciu drobnej igły. Zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w ciągu roku, które zaowocują zwiększeniem napięcia skóry, ustąpieniem drobnych przebarwień, wygładzeniem zmarszczek.

Który zabieg jest trwalszy i przynosi lepsze efekty na tzw. ,,chomiki": wypełnienie kwasem hialuronowym czy nici? - Gonia

dr Marcin Ambroziak, lekarz dermatolog: Nici i wypełniacze to dwa zupełnie inne zabiegi, mimo iż oba mogą poprawić owal twarzy, czyli zniwelować tzw. „chomiki”. Wypełniacze podane w obrębie policzków uniosą opadającą skórę, dodając jednocześnie objętości w tej okolicy. Nici będą miały działanie liftingujące bez zwiększenia objętości. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów nici stosowanych odpowiednio do wskazania oraz zaawansowania problemu. Ważny jest tu wiek pacjentki oraz to jak bardzo skóra w obrębie policzków utraciła jędrność. Oba zabiegi pozwalają cieszyć się efektem do około 2 lat.

Witam, mam problem z rozstępami, na biodrach i górnej, przedniej stronie ud. Jaki zabieg byłby najskuteczniejszy w celu ich usunięcia? Laser frakcyjny, czy rf mikroigłowa? Rozstępy są stare i jasne. - zuzannaroz

dr Marcin Ambroziak, lekarz dermatolog: Rozstępy mogą pojawiać się z różnych przyczyn. Są to wykwity skórne wywołane zmianami zachodzącymi w kolagenie tworzącym strukturę skóry. Powstają na skutek gwałtownego wzrostu w okresie pokwitania, po ciąży czy wzrostu masy ciała.

Najskuteczniejszym sposobem walki z nimi są zabiegi laserowe. Rekomendujemy naszym pacjentkom, serię zabiegów z wykorzystaniem laserem frakcyjnym. Od pewnego czasu, mamy bardzo skuteczny laser frakcyjny pikosekundowy - jest to najnowsza technologia, która pozwala zredukować wielkość rozstępów niemalże do zera, po przeprowadzeniu serii zabiegów. Pierwsze efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Należy ponadto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry po zabiegach, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Czy jest sens wykonać mezoterapię skóry głowy (osoczem) 10 lat po wzmożonym wypadaniu włosów? Czy jest szansa, ze one jeszcze odrosną po serii takich zabiegów? - becca

dr Marcin Ambroziak, lekarz dermatolog: Przede wszystkim należy skonsultować się z dermatologiem i ustalić jaka jest przyczyna wypadania włosów. Należy wykluczyć między innymi choroby tarczycy, niedokrwistość , zaburzenia hormonalne, choroby skóry owłosionej głowy. Jeżeli proces jest cały czas aktywny, a czynnik wywołujący nie jest zdiagnozowany i cały czas przyczynia się do utraty włosów, zabieg z użyciem osocza może nie dać oczekiwanego rezultatu. W takiej sytuacji byłby on ewentualnie zalecany jako uzupełnienie leczenia.
Powinna Pani skonsultować się z lekarzem również w celu zdiagnozowania czy nie doszło do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych. Taka sytuacja może mieć miejsce w przebiegu pewnych chorób skóry owłosionej głowy jak np. toczeń skórny czy liszaj płaski. Wówczas zabieg nie da efektu.

Jeśli natomiast była już Pani diagnozowana i nie wymaga Pani leczenia farmakologicznego, a nie doszło do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych warto wykonać serię 3 zabiegów w ciągu roku aby poprawić mikrokrążenie skóry owłosionej i dostarczyć czynniki wzrostowe co powinno zastymulować odrost włosa.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia

Nasze propozycje