Poprzedni artykuł: Ta domowa maska oczyści twoją cerę z zaskórników i porastającego ją me... Następny artykuł: Jak przestać obgryzać paznokcie? 3 skuteczne sposoby

Fryzury intymne – wzory i sposoby cięcia

Pielęgnacja,
,
, tagi: fryzury
Fryzury intymne mogą mieć różne formy – jedne z nas wolą być całkowicie gładkie, inne krótko lub wąsko strzyżone. Którą z nich wybierzesz dla siebie?

Kiedy myślimy, że na dobre weszłyśmy w okres depilacji brazylijskiej, okazuje się, że owłosienie wcale nie jest passe i nie odeszło w zapomnienie. Kobiety wciąż wybierają fryzury intymne, nie tylko dla swojego komfortu i upodobań, ale również dla swoich partnerów.

Fryzury intymne – wzory

Fryzury intymne z łatwością można wykonać w domowym zaciszu. Sprawia to, że nie musimy czuć się skrępowane obecnością osoby trzeciej i wykonać takie cięcie, które najbardziej przypadnie nam do gustu. Wśród fryzury intymnych, podobnie jak każdych innych cięć panują określone trendy. Najbardziej popularne wzory to te, które łatwo wykonać przy użyciu maszynki do golenia i nożyczek. Maszynka elektryczna jest wbrew pozorom przeznaczona dla osób o większej wprawie i precyzji. W salonach kosmetycznych takie zabiegi wykonywane są natomiast przy użyciu wosku. Pamiętajmy jednak, że fryzury intymne dotyczą obszaru wzgórka łonowego – pozostałe owłosienie należy usunąć.

Fryzury intymne – pasek

Jedno z najbardziej popularnych cięć, które przyjmuje formę pionowego paska (bardziej lub mniej wąskiego w zależności od preferencji). Cechują go bardzo krótkie włosy. Im jest on węższy, tym trudniejszy do osiągnięcia w domowych warunkach. Jego poziomą wersją jest tzw. Chaplin.

Fryzury intymne – Martini

Trójkąt w formie Martini jest bardziej fantazyjną wersją zwykłego trójkąta. Jest wyżej osadzony, a włosy znajdujące się w dolnej części są w całości wygolone, podobnie jak te po bokach.

Fryzury intymne – trójkąt bermudzki

Fryzura intymna oparta na formie odwróconego trójkąta, który osadzony jest bardzo nisko lub nieco wyżej od standardowych cięć.

Fryzury intymne - serduszko

Bardziej fantazyjna fryzura intymna, która jest nisko osadzona na wzgórku łonowym. Wymaga wcześniej zapuszczonych włosów, które umożliwią pracę w szerszych punkach serca. Poza tym, jest on wzorem symbolizującym miłość. Jest więc dobrą formą depilacji dla osób chcących wzbogacić swoje życie intymne.

Do bardziej wyszukanych i skomplikowanych fryzur intymnych należą m.in. kokardka, strzałka, czy błyskawica.

Zobacz także: Pierwsza depilacja bikini. Zobacz jak się przygotować [WIDEO]

Fryzury intymne – przygotowanie do cięcia

Zanim przystąpimy do wykonania fryzury intymnej, musimy odpowiednio zadbać o skórę i włosy w tych okolicach.

Pierwszym krokiem jest prysznic i dokładne umycie okolic intymnych. Nie zaszkodzi również delikatny peeling, który będzie zapobiegał wrastaniu włosów po wykonaniu depilacji.

Nie zaczynaj formowania wzoru wybranej przez siebie fryzury intymnej bez uprzedniego podcięcia włosów. Najpierw skróć je na całej powierzchni, co ułatwi ci widoczność linii nadawania kształtu i nie zapcha tak szybko maszynki do golenia.

Fryzurę intymną gol z włosem, żeby nie podrażniać wrażliwej skóry w tych okolicach. Najlepiej, jeśli użyjesz do tego żelu lub kremu do golenia.

Źródło zdjęcia głównego: Huha Inc. / Unsplash

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 stycznia 2020, 10:29

Nasze propozycje