Poprzedni artykuł: Ta mało znana choroba powoduje trądzik i wzdęcia! Na szczęście łatwo j... Następny artykuł: W tej promocji kupisz profesjonalną szczoteczkę soniczną do twarzy za...

Masz dość krostek i podrażnień na linii bikini? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Usuwanie włosków z okolic intymnych maszynką do golenia jest dziecinnie proste, prawda? Niestety, zwykle popełniamy przy okazji tego pozornie prostego zabiegu upiększającego błędy, przez które grozi nam wiele nieprzyjemnych konsekwencji.

Usuwanie owłosienia z miejsc intymnych za pomocą wosku nie jest dla każdego. Przenikliwy ból, wrastające włoski i majątek pozostawiany w gabinecie kosmetyczki to trzy dobre powody, żeby życzliwszym okiem spojrzeć na maszynkę do golenia. Jednak pomimo niewątpliwych zalet, ta metoda depilacji ma też swoje ciemne strony. Nieostrożna entuzjastka golarki ryzykuje rozlewem krwi, szpecącymi krostkami i nieudaną fryzurą intymną.

Zobacz także: 6 błędów, które najczęściej popełniamy goląc nogi! Sprawdź, czy ich nie popełniasz

Golenie miejsc intymnych - przygotowanie

By uniknąć bolesnego zacięcia, golenie włosków na kroczu powinno się poprzedzić ich ostrożnym podcięciem. Podczas postrzyżyn sfery intymnej należy naciągać na niej skórę. Dlaczego? Dzięki temu, oprócz włosków, nie chwycimy niechcący ostrzami nożyczek fragmentu dobrze ukrwionego ciała. ;-) Po podcięciu włosków, a przed ich zgoleniem należy zadbać o higienę i starannie miejsca intymne umyć. Dzięki temu, w razie nieszczęśliwego zacięcia, ewentualna rana będzie się goiła szybciej i bez większych problemów. Krocze najlepiej podmywać delikatnym, bezzapachowym płynem.

Jak ogolić krocze i okolice bikini?

Zobacz także: O jakiej porze dnia powinno się golić nogi? Będziecie zaskoczone...

Do samego golenia potrzebna jest nie tylko ostra i najlepiej wcześniej nieużywana maszynka do golenia. Starannie trzeba też dobrać kosmetyki używane w trakcie i po depilacji. Substancją poślizgową w żadnym wypadku nie powinno być wysuszające skórę mydło czy żel pod prysznic. Do golenia używamy pianki lub żelu, najlepiej takiego z dodatkiem działającego łagodząco i antybakteryjnie aloesu.

Włoski porastające miejsca intymne golimy zgodnie z kierunkiem, w którym one rosną. Goląc je "pod włos" ryzykujemy, że się skaleczymy i podrażnimy skórę, którą niedługo po depilacji pokryje krostki. Uwaga, tak jak przy podcinaniu włosków, w trakcie ich golenia naciągamy skórę w przeciwnym kierunku. Zabieg kończymy delikatnie osuszając miejsca intymne ręcznikiem i smarując je kremem łagodzącym podrażnienia - polecamy np. maść Eucerin Aquaphor.

Wiedziałyście, że bikini nie można golić pod włos? Znacie jeszcze jakieś triki na bezproblemową depilację?

Zdjęcia: Pinterest, Pinterest

Zobacz także: Huda Kattan zachęca dziewczyny do... wybielania miejsc intymnych. Fanki są wściekłe

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2019, 06:06

Zobacz także

Nasze propozycje