Poprzedni artykuł: Czy odkurzacz do wągrów jest bezpieczny? Eksperci ostrzegają! Następny artykuł: Te samoopalacze gwarantują piękną opaleniznę... bez smug :)

Teraz cerę oczyszczamy metodą 'hot cloth'. Żegnajcie zanieczyszczenia i zaskórniki!

Metoda "hot cloth" pozostawia cerę dokładnie oczyszczoną i pięknie rozświetloną. Czas ją wypróbować!

Brytyjki uwielbiają tę metodę oczyszczania twarzy. Zachwalają ją lokalne blogerki i dziennikarki urodowe. Fanką metody "hot cloth" jest nawet sama księżna Kate! I nie ma się co dziwić! Oczyszczona w ten sposób skóra jest gładka jak pupcia niemowlaka.

Metoda "hot cloth" - co jest potrzebne

Żeby oczyszczać cerę metodą "hot cloth" (dosłownie: "gorąca tkanina") potrzebujesz olejku lub balsamu do demakijażu oraz odpowiedniej dla swojego typu skóry ściereczki. Im cera wrażliwsza, tym bardziej gładki i miękki w dotyku powinien być materiał, z którego jest wykonana. Osobie ze skórą normalną polecamy ściereczkę bambusową, a wrażliwcowi - flanelę.

Zobacz także: Oczyszczanie twarzy w domu. Wybierz sposób dla siebie

Oczyszczanie przy pomocy "gorącej tkaniny"

Mycie twarzy metodą "hot cloth" rozpoczynamy od nałożenia na skórę olejku lub balsamu do demakijażu. Robimy sobie z pomocą tych kosmetyków energiczny masaż buzi. Następnie moczymy ściereczkę w gorącej wodzie i dokładnie wyciskamy. Następnie owijamy sobie palec wskazujący i środkowy rozgrzaną i wilgotną tkaniną. Potem okrężnymi ruchami ścieramy z twarzy rozpuszczony makijaż.

Gładka skóra bez zaskórników

Stosując metodę "hot cloth", nie tylko myjemy skórę twarzy, ale też robimy jej peeling. Razem z rozpuszczonym w oliwce lub balsamie makijażem oraz innymi zanieczyszczeniami usuwamy z twarzy martwy naskórek - główną (obok sebum) przyczynę powstawania zaskórników. Efekt to czysta, rozjaśniona cera.

"Ściągnięcie" od Brytyjek i też zaczniecie oczyszczać twarze w taki sposób?

Zobacz także: Ten "gadżet" skutecznie usuwa zaskórniki. A kosztuje... niecałe 3 złote :)

Zdjęcia: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 maja 2019, 00:57

Zobacz także

Nasze propozycje