Poprzedni artykuł: Trądzik na... pośladkach! Czy to możliwe? Następny artykuł: Dla marzycielek, uwodzicieli i zafascynowanych sztuką pop-artu… W Ross...

Ten produkt (z kuchni) uratował paznokcie zniszczone po hybrydzie!

Pielęgnacja,
,
, tagi: hybryda
Po kilku latach stosowania hybrydy (bez przerw!), moje paznokcie były w opłakanym stanie. Zobacz, co je uratowało!

Czy hybryda niszczy paznokcie? Prawidłowo stosowana - na pewno nie. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacje, gdy ktoś ma uczulenie na hybrydę. Uczulenia nie mam, ale zgubiła mnie wygoda i... miłość do bybrydy. Manikiur hybrydowy noszę od 6 lat, praktycznie bez przerw. Manikiurzystki kikakrotnie zwracały mi uwagę, że powinnam dać paznokciom „odpocząć" - bo są cieniutkie, przesuszone, łamliwe. Obiecywałam, że tak zrobię, ale teraz jeszcze ostatni raz musze pomalować paznokcie, bo wyjeżdżam, mam imprezę, mam ważne spotkanie... Zawsze znalazł się powod, by skorzystać z najwygodniejszego manicure! Niestety, kiedy dwa tygodnie temu zdjęłam bybrydę, okazało się, że moje paznokcie są w dramatycznym stanie:( Płytka była cienka jak papier, postrzępiona, w wielu miejscach pęknięta.

paznokieć zniszczony po hybrydzie

Jak uratować paznokcie zniszczone hybrydą?

Uczciwie muszę przyznać, że winna nie jest hybryda, tylko ja... Nie robiłam przerw w manikiurze hybrydowym, a także zdarzał mi się najcięższy z grzechów - gdy tylko lakier choć odrobinę zaczynał odchodzić od płytki, potrafiłam go sama ściągnąć z wszystkich paznokci, stojąc w korku. Mimo że specjalistki przestrzegały mnie, że to potwoonie niszczy paznokcie.

Znajoma manikiurzystka doradziła mi, żebym zapomniała o malowaniu paznokcie i zaczęła wcierać w nie olej kokosowy. Dlaczego akurat olej? Ten produkt to prawdziwa kuracja pielęgnacyjna - zawiera witaminy B1, B2, B3, B6, C i E, jest cennym źródłem kwasu foliowego, wapnia, potasu, magnezu, fosforu, cynku i żelaza. Olej kokosowy jest wielofunkcyjny - pomaga w ratowaniu zniszczonych włosów i walczy z... cellulitisem.

Wcierałam olej, gdy oglądałam wieczorem film, wcierałam przed spaniem, wcierałam w  pracy (miałam słoiczek przy komputerze.  Po dwóch tygodniach moje paznokcie wyglądały o niebo lepiej!

błyszczący paznokieć

Jaki olej kokosowy stosować na paznokcie zniszczone hybrydą?

usmażyć pyszne placki:)

słoik oleju kokosowego

Olej kokosowy od kilku lat święci triumfy wśród fanek naturalnych sposobów na urodę. A naturalne składnikiw kosmetykach są też najmocniejszym trendem urodowym w 2017 r. - możecie o tym przeczytać w Trendbooku Wizaż.pl.

Na pewno będę stosować olej kokosowy przez kolejne dni - moim paznokciom wciąż daleko do ideału. I wpiszę go sobie do kalendarza jako stałą kurację w przerwach między kolejnymi manikiurami hybrydowymi.

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 14:03

Zobacz także

Nasze propozycje