Poprzedni artykuł: Najważniejsze urodowe gadżety ostatnich 18 lat! Sprawdź, jak elektroni... Następny artykuł: Kinga Rusin zdradziła sekret swojej młodej skóry. Wystarczą dwa proste...

Pokazała na Facebooku zdjęcie nietypowego paznokcia. Dowiedziała się, że ma... raka!

Pielęgnacja, , tagi: choroba, nowotwór
Gdyby nie internauci, ta historia mogła skończyć się tragicznie. Zdjęcie paznokcia i szybka reakcja internautów uratowały tę kobietę przed śmiercią.

Znamy już kilka podobnych przypadków, gdzie internauci uratowali drugą osobę przed rozwojem jakiejś choroby. Pisałyśmy między innymi o Thessy Kouzoukas, która dzięki zdjęciom brzucha odkryła, że choruje na endometriozę. Co ciekawe, analizując to, co dana osoba umieszcza na Instagramie (nasycenie barw, typ użytego filtra), można zorientować się, czy ktoś jest zagrożony depresją.

Tym razem jednak sprawa jest o wiele bardziej złożona. Dotyczy poważnej choroby, jaką jest nowotwór. Rak zaatakował oba płuca pochodzącej z Wielkiej Brytanii Jean Taylor. Internauci uratowali jej życie patrząc wyłącznie na zdjęcie dziwnie wyglądającego paznokcia kobiety

Paznokieć

Jean Taylor dodała zdjęcie na swoją facebookową tablicę i zapytała znajomych, czy ktokolwiek z nich widział u innej osoby tak dziwnego paznokcia. Ludzie byli zaskoczeni, tym co zobaczyli i poradzili kobiecie udanie się do lekarza. Okazało się, że to było najlepsze, co Jean mogła zrobić. 

Kiedy tylko wszystkie badania zostały zrobione, a Jean znała już szokującą diagnozę, postanowiła opublikować na Facebooku Wigan Today wpis, w którym opowiedziała swoją historię.

Dwa tygodnie temu wrzuciłam to zdjęcie na swoją tablicę na Facebooku z pytaniem, czy ktoś kiedykolwiek widział takiego paznokcia. Poradzono mi, żebym wybrała się do lekarza. Pomyślałam, że to nieco zbyt drastyczny krok… Miałam dwa pobrania krwi, rentgen klatki piersiowej, dwa dni później tomografię komputerową, kolejne dwa dni później pozytonową tomografię emisyjną i więcej badań krwi, w końcu badanie płuc i prześwietlenie serca oraz rezonans magnetyczny i biopsję płuc. Po wyczerpujących dwóch tygodniach, wczoraj odebrałam wyniki… Rak w obu płucach! Kiedy twoje paznokcie się zakrzywiają, często ma to związek z chorobami płuc i serca, medyczny termin to palce pałeczkowate, nie miałam o tym pojęcia - napisała Jean Taylor na Facebooku Wigan Today.

Okazuje się, że nawet tak niewinna przypadłość, jak zakrzywiające się paznokcie, mogą być objawem chorób płuc czy serca. Nic dziwnego, że wpis Jean z jej historią spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Aż trudno uwierzyć, że został udostępniony dalej niemal 240 tysięcy razy! Ma również kilkadziesiąt tysięcy komentarzy oraz polubień. 

Mimo że nam również paznokieć Jean wydał się dość dziwny, nigdy nie wpadłybyśmy, że jego wygląd może mieć cokolwiek wspólnego z rozwijającym się w ciele nowotworem

Zdjęcie główne: Facebook.com/wigan.today

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2020, 08:21

Nasze propozycje