Poprzedni artykuł: Nie tylko czerwone wino i papierosy - te produkty niszczą twój uśmiech... Następny artykuł: Pomysły na prezent dla Niej – praktyczne urządzenia do pielęgnacji cia...

Pożegnała się z trądzikiem i 'podbitymi' oczami - wystarczyło, że zrezygnowała z jednej rzeczy

Ta metamorfoza naprawdę daje do myślena - w ciągu miesiąca pozbyła się trądziku i cieni pod oczami. A wszystko dzięki...

Jak alkohol wpływa na naszą skórę? Nie oszukujmy się - raczej się nad tym nie zastanawiamy, kiedy pijemy kolejnego drinka lub lampkę wina. Może jednak powinnyśmy? Ta dziewczyna postanowiła sprawdzić, jak zmieni się jej skóra, gdy odstawi trunki na miesiąc - efekty przeszły najśmielsze oczekiwania!

Alkohol a skóra - zaskakująca metamorfoza

Rachel Perkins, redaktorka portalu Allure, otwarcie przyznaje, że lubi alkohol. Tak się jednak złożyło, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy wypijała więcej drinków niż zazwyczaj. Zanim się obejrzała, kondycja jej cery znacząco się pogorszyła - skóra stała się podatniejsza na zaczerwienienia, pojawił się trądzik i permanentnie podkrążone oczy. W końcu Rachel podjęła decyzję: koniec z alkoholem i postanowiła na początek całkowicie zrezygnować z picia napojów wyskokowych przez miesiąc. Będąc ciekawą, jak wpłynie to na jej wygląd, postanowiła udokumentować cały proces.

Źródło zdjęć: Rachel Perkins/Allure.com

Pierwsze dwa tygodnie "odwyku" okazały się trudne - Rachel przyznaje, że jej silna wola została wystawiona na ciężką próbę, zwłaszcza, gdy jej znajomi ruszali wieczorem na drinka. Bunt "ogłosiła" też cera, która zaczęła się bardziej przetłuszczać; zwiększyła się też liczba zmian trądzikowych. Specjalista, z którym skonsultowała się Rachel, wyjaśnił, że fakt ten miał związek ze zmianą flory bakteryjnej jelit, która uległa zachwianiu po odstawieniu alkoholu.

Źródło zdjęć: Rachel Perkins/Allure.com

Pod koniec trzeciego tygodnia "eksperymentu" skóra Rachel zaczęła wracać do normy - niedoskonałości w dużym stopniu się wygoiły, a koloryt cery uległ widocznemu rozjaśnieniu. Po miesiącu dziewczyna może mówić o radykalnej poprawie - skóra stała się gładsza, trądzik właściwie odszedł w niepamięć, a cienie pod oczami zostały widocznie zredukowane. Poza tym - a może przede wszystkim - Rachel zwraca uwagę na fakt, że jej ogólne samopoczucie stało się znacznie lepsze. Pomijając fakt, że straciła kilka nadprogramowych kilogramów, ma więcej energii i lepszy nastrój - to sprawia, że wcale nie ma ochoty wracać do alkoholu.

Źródło zdjęć: Rachel Perkins/Allure.com

Trzeba przyznać, że różnica widoczna na zdjęciach jest uderzająca - odstawienie napojów procentowych okazało się strzałem w dziesiątkę. Zmiana na plus w przypadku Rachel jest tak duża, że - jesteśmy przekonane - warto odważyć się na podobny "detoks". Jak widać, skorzystać może na tym nie tylko nasze zdrowie, ale także wygląd.

Zobacz też: To najlepiej sprzedający się kosmetyk od 10 lat! Zobacz, jak zwalcza rozstępy

Źródło zdjęcia głównego: Rachel Perkins/Allure.com

Polecamy też wysoko oceniane kosmetyki przeciwtrądzikowe z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:54

Zobacz także

Nasze propozycje