Poprzedni artykuł: Czy mgiełka do twarzy faktycznie działa? Następny artykuł: Pielęgnacja skóry zależy od pory dnia. Co robisz źle?

Jak aplikować perfumy? Mini poradnik dla początkujących

Perfumy w kulce, w sztyfcie czy we flakonie z atomizerem – bez względu na to, co wybierzemy, odpowiedź na odwieczne pytanie „jak aplikować perfumy” będzie taka sama. Wszystko sprowadza się bowiem, a przynajmniej powinno, do koncentrowania się na punktach impulsu. Jak poprawnie aplikować perfumy i jak przedłużyć ich trwałość? Oto kilka wskazówek dla początkujących.

Gdzie aplikować perfumy?

Na początek warto sobie odpowiedzieć, czym są właściwie punkty impulsu. Otóż to nic innego, jak miejsca, w których tętno jest wyczuwalne najmocniej. Punkty impulsu to miejsca, gdzie naczynia krwionośne są najbliżej skóry. Jako że emanują one ciepło, pełnią rolę aktywatorów zapachu – ciepło sprzyja bowiem uwalnianiu perfum w powietrzu.

Najbardziej klasycznym punktem impulsu jest wewnętrzna strona nadgarstków, która ma jednak kilka alternatyw: zgięcie łokcia, wewnętrzna strona kolana, dekolt oraz skóra za płatkami uszu. Jeśli ktoś lubi aplikować perfumy warstwowo, może skusić się na zaakcentowanie każdego punktu impulsu innym zapachem. Jeśli wciąż poszukujesz perfum idealnych, poznaj nowości na wiosnę 2016.

Nawilżenie skóry – baza pod perfumy

Aplikując perfumy warto zwrócić uwagę nie tylko na ich zapach i stężenie, ale też na to, czy skóra jest na to przygotowana. Najlepiej zastosować je po kąpieli, kiedy pory skóry są otwarte i lepiej wchłaniają zapach. Warunkiem jest jednak rezygnacja z żelu o zbyt intensywnym aromacie. Perfumy nie lubią mieszać się z innymi zapachami, gdyż same zmieniają wtedy woń.

Jak twierdzą perfumiarze, produkty należy aplikować na nawilżoną skórę, a nie na suchą, ponieważ ułatwia to wchłanianie zapachu oraz sprzyja długotrwałemu zatrzymywaniu w skórze. Nawilżenie naskórka to idealny sposób na przedłużenie żywotności zapachu. Dobrą bazą pod perfumy, zważając na niewskazane mieszanie aromatów, jest bezzapachowy balsam do ciała.

Perfumowanie włosów – tak czy nie?

Bez względu na to, jak skrupulatnie zbudowana jest nasza garderoba zapachowa, żaden z dostępnych w niej zapachów nie nadaje się do perfumowania włosów. Dlaczego? Otóż zawarty w perfumach alkohol wysusza włosy i sprawia, że stają się matowe, a nierzadko podrażnia także skórę głowy.

Z drugiej strony włosy są doskonałym nośnikiem zapachów. Jeśli więc koniecznie chcemy nadać im konkretny aromat, zdecydujmy się na specjalne perfumy do włosów lub zaaplikujmy perfumy za pomocą szczotki (najpierw spryskajmy ją zapachem, a następnie przeczeszmy włosy).

Błędy w aplikacji perfum

Perfumowanie włosów to niestety nie jedyny błąd, jaki zdarza się nam popełniać. Perfum, wód toaletowych ani wód perfumowanych nie stosuje się także pod pachami. Efekty połączenia się nut zapachowych z wydzielanym stąd potem mogą być nieprzewidywalne. Niewskazane jest także pocieranie nadgarstków, które zmniejsza siłę zapachu, a ponadto sprzyja reakcjom między perfumami i naturalnymi olejami wydzielanymi przez skórę.

Czytaj też: W Korei Południowej pielęgnację anti-aging zaczynają już w podstawówce

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:04

Zobacz także

Nasze propozycje