Poprzedni artykuł: Na wakacjach też musisz dbać o skórę. Zobacz, co powinnaś spakować do... Następny artykuł: Zaskakująco prosty sposób na trądzik i rozszerzone pory - pokochasz te...

Czy maseczki w płachcie można stosować codziennie? Oni postanowili to sprawdzić!

Kobiety uwielbiają stosować ten produkt, ale czy... można z nim przesadzić?

Maseczki w płachcie potrafią uzależniać - to prawdopodobnie jeden z najprzyjemniejszych domowych rytuałów pielęgnacyjnych. My też uwielbiamy relaksować się w ten sposób po pracy. Ale czy można je stosować codziennie?

Zobacz też: Wizażanki powiedziały 3x TAK! Poznaj wyniki testu NIVEA CARE!

7 maseczek w płachcie przez 7 dni w tygodniu

Choć pogląd, że sheet mask można stosować każdego dnia jest całkiem rozpowszechniony, w praktyce wiele osób ma wątpliwości. Ostatecznie większość tradycyjnych maseczek ma napisane na opakowaniu "używać raz w tygodniu", a przecież te w płachcie są często jeszcze bardziej skoncentrowane. Niektórzy obawiają się więc zapchania porów i wystąpienia podrażnień - czy słusznie? Pewna grupa ludzi postanowiła to sprawdzić - na własnej skórze!

Pielęgnacyjnego wyzwania podjęło się trzech członków należących do zespołu pracowników portalu the Klog. Renee, Emily i Ben codziennie przez 7 dni wybierali maseczkę w płachcie dostosowaną do aktualnych potrzeb ich skóry i stosowali ją przez 10-20 minut. Na zakończenie każde z nich przygotowało własne podsumowanie i zdjęcia porównujące wygląd cery przed i po wyzwaniu. Jak skończył się dla nich ten pomysł?

Renee przyznała, że zazwyczaj jest zbyt leniwa, by pamiętać o regularnym stosowaniu maseczek. Postanowiła się jednak zmobilizować i sprawdzić, czy codzienna, skoncentrowana pielęgnacja poprawi stan jej suchej skóry. Jak przyznaje, przez pierwsze dwa dni nic się nie działo. Trzeciego dnia wyzwania zauważyła, że cera stała się jaśniejsza i bardziej sprężysta. Po siedmiu dniach była tak zadowolona, że mogła zrezygnować z makijażu, ograniczając się do użycia mascary.

Źródło zdjęcia: theklog.co

Zdaniem Emily, dzięki tygodniowemu stosowaniu maseczek w płachcie, zmniejszeniu uległy jej problemy z trądzikiem wywołane hormonalnymi zawirowaniami. Dziewczyna stosowała głównie kojące produkty, dzięki czemu niedoskonałości na brodzie i linii żuchwy po kilku dniach zostały zredukowane. Emily twierdzi też, że jej skóra stała się bardziej matowa i lepiej nawilżona.

Źródło zdjęcia: theklog.co

Ostatnim uczestnikiem wyzwania był Ben, który na co dzień często zmaga się z problemem suchej skóry. Przez siedem dni stosowania maseczek udało mu się ją dogłębnie nawilżyć - stała się gładsza, bardziej miękka i widocznie rozjaśniona. Ben nie kryje zachwytu i twierdzi, że już dawno nie wyglądał tak dobrze.

Źródło zdjęcia: theklog.co

Wygląda na to, że eksperyment został zakończony pełnym sukcesem - wszyscy uczestnicy zabawy twierdzą, że codzienne stosowanie maseczek w płachcie wyszło im tylko na dobre. Choć na zdjęciach nie widać spektakularnych przemian (nie oszukujmy się - to wszystko są ludzie z bardzo zadbaną skórą), po przeczytaniu ich relacji rzeczywiście można dostrzec subtelne różnice w postaci ładniejszego kolorytu czy zniknięcia niedoskonałości.

Być może warto w tej sytuacji odważyć się na podobny krok i zafundować sobie "maseczkowy tydzień". Pamiętajmy tylko o dobieraniu produktów do rzeczywistych potrzeb cery, a w razie wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych reakcji - przerwaniu zabawy. Skóra wie, co dla niej dobre :)

Zobacz też: To urządzenie pozwala przygotować maseczkę w płachcie we własnym domu!

Dołącz do Klubu Recenzentki i jako pierwsza testuj kosmetyczne nowości!

Źródło zdjęcia głównego:

Zapisz

Zapisz

Polecamy wysoko oceniane maseczki w płachcie z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 10:03

Zobacz także

Nasze propozycje