Poprzedni artykuł: Czym się różni sleeping pack od kremu na noc? Następny artykuł: Pozostań sobą, by cieszyć się każdą wspólną chwilą. Poznaj specjalisty...

Jak dbać o brwi między wizytami u kosmetyczki?

Idealny łuk, fachowo przycięte włoski, świeży wygląd – wychodząc z salonu kosmetycznego z wyregulowanymi brwiami aż chce się stawiać czoła światu. Po kilku tygodniach od depilacji po fantastycznych brwiach pozostaje niestety wspomnienie.

Samodzielna regulacja brwi to rozwiązanie proste, ale ryzykowne. Niejedna z nas pewnie przekonała się o tym na własnej skórze, kiedy brwi odbiegały od siebie tak kształtem, jak i rozmiarem. Wyrywanie bezpańskich włosków pęsetą wprawdzie wydłuża czas między kolejnymi wizytami u kosmetyczki czy w brow barze, ale natury nie oszukamy. Sukces regulacji brwi zależy nie tylko od wprawnej ręki, ale i od cyklu ich wzrostu. Przeczytajcie, jak dbać o brwi w domu i jak często odwiedzać salon w celu ich regulacji.

Odstępy między wizytami

Pierwszą reakcją na widok kilku bezpańskich włosków jest szybki telefon do kosmetyczki i próba ich ujarzmienia. Włosy odrastają jednak cyklicznie, przy czym sam cykl trwa od czterech do ośmiu tygodni. Co to oznacza? Aby depilacja była skuteczna, tj. pozwoliła usunąć odrastające włoski na kolejnych kilka tygodni i nadać brwiom pożądany kształt, na jeden cykl powinna wypadać jedna wizyta w salonie. Między jedną a drugą stylizacją brwi u kosmetyczki powinno minąć około pięciu tygodni. Jeśli któraś z was planuje pełną metamorfozę, czas oczekiwania na regulację może wydłużyć się do dwóch miesięcy.

Sposób na zaczerwienienie

Najlepszym sposobem, aby zapobiec zaczerwienieniom i podrażnieniom delikatnej skóry w okolicach brwi jest zastosowanie olejku lub innego produktu łagodzącego przed depilacją i tuż po niej. W domu skórę można ukoić aloesem. Dzień lub dwa później może w tym miejscu nastąpić wysyp, który bywa efektem złuszczania się naskórka. Jeśli taki skutek woskowania zauważycie u siebie, na co najmniej dwie doby zapomnijcie o jakimkolwiek środku bazującym na kwasach. Po dwóch dniach warto sięgnąć po produkt punktowy na wypryski, koniecznie dedykowany do pielęgnacji cery wrażliwej.

Jeśli wyrywać, to tylko ostrożnie

Im więcej wyrywania włosków pęsetą, tym większa ingerencja w naturalny cykl ich wzrostu. Efekt? Podczas kolejnej wizyty w salonie kosmetycznym regulacja brwi woskiem będzie znacznie mniej dokładna i długotrwała. Ostatecznie najlepiej zrezygnować z samodzielnego wyrywania włosków i spróbować je zatuszować. W pierwszej kolejności należy użyć kremu BB będącego bazą do powiek, a następnie ukryć włoski pod warstwą ulubionego korektora. Całości stylizacji dopełni żel zagęszczający do brwi, który sprawi, że będą wydawać się one pełniejsze i zapewni im naturalne wykończenie.

Wybór odpowiednich kosmetyków do brwi

Aby utrzymać naturalny wygląd brwi, między wizytami u kosmetyczki czy stylistki z brow baru należy używać odpowiednich kosmetyków. Jeśli zależy wam na precyzyjności, sięgnijcie po ołówek, który nadaje brwiom bardziej wyrazisty kształt. Zestawy – najlepiej z cieniem w pudrze oraz woskiem utrwalającym – sprawdzają się po nieco nieudanym woskowaniu lub w sytuacji, kiedy brwi wymagają uzupełnienia. Przy brwiach niesfornych rozwiązanie wydaje się oczywiste – najprostszą drogą do uzyskania idealnego kształtu jest użycie żelu dyscyplinującego, w zależności od potrzeb transparentnego lub koloryzującego.

Czytaj też:  makijaż brwi krok po kroku

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:50

Zobacz także

Nasze propozycje