Warning: Packets out of order. Expected 1 received 0. Packet size=87 in [path]/includes/config.php on line 222

Warning: mysqli_query(): MySQL server has gone away in [path]/includes/config.php on line 222

Warning: mysqli_query(): Error reading result set's header in [path]/includes/config.php on line 222

Warning: mysqli_fetch_assoc() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in [path]/includes/config.php on line 224

Poprzedni artykuł: Jak działa Żelazko przeciwzmarszczkowe Abacosun? Następny artykuł: Vaseline - wielofunkcyjny kosmetyk

ABC pielęgnacji suchej skóry

Sucha skóra potrafi sprawiać wiele kłopotów. Podrażnienia, zaczerwienienia, nieprzyjemne uczucie suchości i ściągnięcia – to najpowszechniejsze problemy. Sprawdź, jak odpowiednio ją pielęgnować, by wyglądała zdrowo i promiennie!
uśmiechnięta młoda kobieta

Nieznośne uczucie suchości

Problem suchej skóry dotyczy coraz większej ilości osób. W dużej mierze sami za to odpowiadamy – praca w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, światła jarzeniowe czy  korzystanie z agresywnych detergentów niestety znajdują odbicie w kondycji naszej skóry. Objawy przesuszenia mogą być naprawdę nieprzyjemne.

Sucha skóra traci elastyczność, staje się szorstka i podatna na podrażnienia. Czasami może dochodzić do łuszczenia, a nawet pękania.  Na szczęście ten stan można pokonać. Jednak sprawienie, by skóra odzyskała zdrowy wygląd, wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Po pierwsze: nie podrażniaj

kobieta z kwiatkiem

Jeśli borykasz się z suchą skórą twarzy, powinnaś przestrzegać jednej ważnej zasady: nie podrażniać. Podczas codziennego mycia unikaj gorącej wody i używaj delikatnych kosmetyków do oczyszczania. 

Skóra sucha także wymaga regularnego złuszczania martwego naskórka. Dobrze jest jednak zamienić peeling gruboziarnisty na enzymatyczny – jest równie skuteczny i przy tym znacznie delikatniejszy dla skóry. Warto też rozsądnie korzystać z urządzeń do mechanicznego oczyszczania, takich jak szczoteczki i gąbki do twarzy.

Po drugie: nawilżaj

balsam vaseline advanced repair

Efektywne nawilżanie to kluczowa sprawa w pielęgnacji skóry suchej. Warto uważnie wybrać kosmetyk – powinien pomóc przywrócić skórze właściwy poziom nawilżenia i jednocześnie nie spowodować podrażnień, na które jest bardzo narażona.

Dobrym wyborem mogą być kosmetyki zawierające czystą wazelinę kosmetyczną, np. balsam Vaseline Advanced Repair z linii Intensive Care, który jest bezzapachowy i wyjątkowo delikatny dla skóry. Wazelina kosmetyczna używana w produktach Vaseline spełnia wymagania bezpieczeństwa i czystości międzynarodowych standardów*.  Dodatkowo, czysta wazelina Vaseline Petroleum Jelly to produkt wielofunkcyjny – można go używać do nawilżania dowolnych partii skóry.

Po trzecie: pamiętaj o płynach

młoda kobieta pije wodę ze szklanki

Na pewno nie raz słyszałaś o tym, że dieta ma duże znaczenie dla kondycji naszej skóry. W przypadku problemów z jej suchością należy pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów. Najlepsza jest zwykła woda, ale możesz pić także np. niesłodzoną herbatę.

Bardzo ważna jest także witamina E – przeciwdziała starzeniu skóry i poprawia jej ukrwienie, czyniąc ją gładszą i bardziej nawilżoną. Znajdziesz ją w m.in. olejach roślinnych (np. w słonecznikowym) oraz zielonych roślinach, np. sałacie i groszku.

*Vaseline spełnia wymagania czystości i bezpieczeństwa według międzynarodowych standardów takich organizacji jak EP (Farmakopea Europejska), USP oraz US FDA.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.

Zobacz także

Nasze propozycje