Poprzedni artykuł: Jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi? Następny artykuł: 2 nowe mleczeka do ciała Extra Soft Professional Eveline

Dobierz pastę do zębów!

Wybielająca, przeciw próchnicy, kompleksowo chroniąca czy może na krwawiące dziąsła? Sprawdź jak dobrać pastę do zębów i jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej.

pasta do zębów

Jak dobrać pastę do zębów?

  1. Zacznij od rozpoznania potrzeb. Codziennie obserwuj swoje uzębienie i jamę ustną zwracając szczególną uwagę m.in. na wrażliwość, krwawienie z dziąseł, nierównomierny lub ciemny koloryt oraz ubytki.
  2. Następnie skonsultuj swoje obserwacje z lekarzem dentystą. W zależności od rozpoznanych objawów, lekarz dentysta dobierze pastę dopasowaną do potrzeb twoich zębów.
  3. Jeśli dobierasz pastę samodzielnie, skorzystaj z ogólnodostępnych materiałów informacyjnych zamieszczanych na stronach producentów kosmetyków do higieny jamy ustnej. Znajdziesz tam niezbędne informacje o ich głównych składnikach oraz zaleceniach dotyczących stosowania past.
  4. Wybierając pastę do zębów w sklepie, zwróć szczególną uwagę na informacje zawarte na opakowaniu oraz podział na półce. Producenci umieszczają na opakowaniach czytelne wskazówki dotyczące przeznaczenia pasty.

- Zapobieganie chorobom jamy ustnej jest metodą tańszą i znacznie przyjemniejszą niż leczenie. Aby nie mieć kłopotów z utrzymaniem zdrowia oraz pięknego uśmiechu, należy zacząć od doboru pasty dopasowanej do potrzeb Twoich zębów – tłumaczy lekarz stomatolog Paweł Zaborowski, Konsultant Medyczny GSK.

W sklepie znajdziesz mnóstwo past do zębów w różnych smakach - przede wszystkim ziołowym, miętowym oraz intensywnie miętowym dla lepszego odświeżenia i świeżego oddechu. Dobierz pastę do swoich potrzeb: wybielającą na przebarwienia i osady z kawy, herbaty i wina, specjalistyczną na krwawiące dziąsła lub do wrażliwych zębów. Jeśli nie masz większych problemów dobrym wyborem będzie pasta z fluorem kompleksowo chroniąca przed próchnicą, kamieniem, przebarwieniami, bakteriami i nieświeżym oddechem.

pasty do zębów

Pasty do zębów: 1) Pasta do zębów przeciw próchnicy Elmex, 11,99zł; 2) Pasta High Definition White Aquafresh, 8,50zł; 3) Pasta Glowing White Signal Expert Protection, 9,49zł; 4) Pasta na krwawiące dziąsła Parodontax, ok. 10zł; 5) Pasta do zębów do szczoteczek elektrycznych Intense White Denivit Pro Electric, 10,99zł; 6) Pasta usuwająca przebarwienia z kawy i herbaty TEA & COFFEEPearl Drops, 13,50zł; 7) Pasta do zębów  ziołowa Prokudent Med, 3,99zł; 8) Pasta do wrażliwych zębów Sensodyne® Complete Protection, 11zł; 9) Pasta do zębów Colgate Total, 7,99zł; 10) Pasta z sodą oczyszczającą ARM & HAMMER, 10zł

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

  • Szczotkowanie zębów powinno odbywać się 2-3 razy dziennie.
  • Porcja pasty do zębów powinna mieć objętość zbliżoną do powierzchni płytki paznokcia małego palca u ręki.
  • Szczotkowanie należy rozpocząć suchą szczoteczką, ponieważ fluorek sodu zawarty w paście rozpuszcza się w wodzie.
  • Po umyciu zębów najlepiej wypluć a nie wypłukiwać pastę do zębów, aby przedłużyć działanie zawartych w niej składników aktywnych.
  • Podczas szczotkowania praktycznie oczyszczamy 60% powierzchni zębów, pozostałe 40% to przestrzenie międzyzębowe. W celu usunięcia resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych, warto zastosować płukanki, irygatory lub specjalne szczoteczki. Doskonałym uzupełnieniem kompleksowej higieny jamy ustnej jest nić dentystyczna, która znosi płytkę bakteryjną oraz wprowadza fluorek w przestrzenie międzyzębowe.
  • Nie powinno się szczotkować zębów bezpośrednio po spożyciu posiłku, ponieważ zawarte w posiłku kwasy rozmiękczają szkliwo, co w konsekwencji może prowadzić do jego nadmiernego ścierania.
zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

13 lipca 2020, 12:25

Nasze propozycje