Poprzedni artykuł: Zwiększa objętość włosów, redukuje opuchliznę, relaksuje po treningu.... Następny artykuł: Wieczorna pielęgnacja, której nigdy nie powinnaś pomijać!

Na czym polega sekret emulsji micelarnych?

Pielęgnacja, , tagi: oczyszczanie skóry, emulsja micelarna, Emolium, pielęgnacja skóry
Są idealne do pielęgnacji wrażliwej skóry i bez problemu zastępują mleczka i żele do oczyszczania twarzy. Dzięki swoim dobroczynnym właściwościom mają liczne grono zwolenniczek. Na czym polega sekret emulsji micelarnych?

Jak oczyszczają micele?

Emulsja micelarna zawiera maleńkie kuleczki  - micele, które są zbudowane z drobnych cząsteczek. To właśnie one, dzięki swojej budowie, pozwalają na bardzo łagodną pielęgnację skóry twarzy. Zawarta w nich substancja myjąca jest uwalniana tylko w takiej ilości, jaka jest potrzebna do oczyszczenia skóry.

Unikalność miceli polega na ich specyficznej budowie i możliwości odwracania się całej struktury. Micela jak magnes przyciąga zanieczyszczenia i zamyka je we wnętrzu, przez co nie osadzają się one ponownie na skórze.

Wielofunkcyjna i łagodna dla skóry

Emulsja micelarna to kosmetyk wielofunkcyjny – nie tylko oczyszcza skórę i usuwa makijaż, ale także pielęgnuje cerę, nie naruszając jej naturalnej bariery ochronnej. Dzięki nietłustej konsystencji nie pozostawia na skórze nieprzyjemnego filmu (co czasem zdarza się w przypadku mleczek) i jednocześnie jej nie wysusza.

Stosowanie emulsji micelarnych jest szczególnie korzystne dla osób o wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień. Łagodny charakter i właściwości nawilżające tego typu produktów pozwalają na skuteczne oczyszczanie pozbawione ryzyka wysuszenia bądź podrażnienia delikatnej skóry.

Codzienna pielęgnacja

Szukając delikatnego produktu do oczyszczania, warto wypróbować Łagodną emulsję micelarną Emolium, która jest zalecana jest do codziennego oczyszczania suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i atopowej skóry twarzy. Dzięki łagodnej bazie myjącej z micelami skutecznie pochłania zanieczyszczenia, cząsteczki makijażu i sebum.

Kosmetyk zawiera też 5 składników nawilżających: Moisturizing Factor (w tym mocznik), olej winogronowy, pantenol, wyciąg z alg i alantoinę. Ich obecność sprawia, że po zastosowaniu skóra jest skutecznie oczyszczona, ukojona i gładka, a jej bariera lipidowa – nienaruszona.

materiał sponsorowany

PL.EMO.16.02.18

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje