Poprzedni artykuł: Anna Lewandowska startuje z własną linią ekologicznych kosmetyków Następny artykuł: Jaki krem pod makijaż? Najlepsze produkty dla każdego typu cery

Lipotransfer, czyli bezpieczne modelowanie sylwetki przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej

Pielęgnacja, , tagi: odchudzanie sposób
Chcecie skutecznie wyszczuplić swoje ciało i poprawić jego kształty? Sprawdźcie, jak to wygląda dzięki zastosowaniu lipotransferu.

Własna tkanka tłuszczowa jest najbezpieczniejszym materiałem do wypełniania defektów estetycznych ciała. Tkanka tłuszczowa pacjenta pobierana jest z okolic, w których znajduje się nadmiar tłuszczu i zostaje przeszczepiona w okolice, które chcemy poprawić. Podczas tego zabiegu możemy modelować ciało z jednej strony usuwając nadmiar tłuszczu, a z drugiej uzupełniając jego braki.

Na czym polega lipotransfer?

Zabieg polega na przeszczepieniu cząstek tkanki tłuszczowej zawierającej żywe komórki zwykle z bioder, brzucha, łydek, kolan lub bryczesów na nowe miejsce. Materiał po pobraniu jest odpowiednio przygotowywany i implantowany w ten obszar ciała, który chcemy poddać wolumetrii i rewitalizacji. Przeszczepiona tkanka zostaje w tym miejscu poddana ponownemu unaczynieniu, w związku z czym część komórek ulega w gojeniu się i tam pełni aktywne funkcje, a pozostałą część organizm traktuje jako naturalną odżywkę dla korygowanych fragmentów ciała.

lipotransfer

Zabieg nie wiąże się z ryzykiem powstania reakcji alergicznej, na którą narażone są osoby korzystające ze sztucznych wypełniaczy. Nasze własne tkanki, w odróżnieniu do syntetycznych, są idealnym wypełniaczem, dlatego ryzyko odrzucenia przeszczepu prawie nie istnieje – mówi dr Adam Gumkowski z AGklinik.

Lipotransfer przeprowadza się za pomocą cienkich kaniul, dzięki czemu miejsce wkłucia jest zazwyczaj zupełnie niewidoczne. Pobieranie komórek odbywa się za pomocą kaniul, dlatego też cały zabieg jest bardzo delikatny. Zabieg trwa około godziny, nie ma konieczności pozostawania w szpitalu. Rekonwalescencja po lipofillingu zajmuje kilka dni. Wówczas należy ograniczyć wysiłek fizyczny, ekspozycję na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur. Warto też zrezygnować na kilka dni z gorących kąpieli. Zwykle lekarz zaleca noszenie opatrunku uciskowego.

Jaki jest efekt lipofilingu?

Szczególne korzyści wynikające z przeszczepiania komórek tłuszczowych pacjenta osiągane są dzięki połączeniu efektów dwojakiego rodzaju – przemijających i trwałych. Efekt przemijający to rewitalizacja skóry i poprawa jej gładkości, a dzieje się to dzięki wchłonięciu przez ciało tej części przeszczepionej tkanki tłuszczowej, która nie ulega unaczynieniu. Efekt trwały związany jest właśnie z unaczynieniem w nowym miejscu przeszczepianych komórek, w związku z czym mogą one pełnić istotne dla modelowanych fragmentów ciała funkcje. Żaden z tych efektów zabiegu nie jest bez znaczenia – oba znakomicie wpływają na wygląd korygowanych obszarów ciała.

Zakres zastosowania lipofilingu

  • wypełnienie niedoborów tkanek miękkich np. na twarzy
  • powiększenie ust
  • wypełnienie bruzd fałd nosowo-wargowych i zmarszczek na twarzy
  • powiększenie lub ujędrnienie piersi
  • wypełnianie zaników tkanek na dłoniach
  • korekcja asymetrii
  • wypełnienie ubytków pourazowych lub pooperacyjnych
  • powiększenie pośladków
  • pogrubienie łydek – szczególnie przy końsko- szpotawej stopie, gdy występuje zanik mięśni
lipotransfer efekty

 

Ile kosztuje lipotransfer?

Cena lipofillingu kształtuje się w zależności od miejsca, w którym wykonuje się zabieg i liczby wypełnianych miejsc. Powiększanie własnym tłuszczem piersi to koszt ok. 14.700 zł, a korekcja cieni pod oczami ok 4.300 zł.

Tekst powstał we współpracy z AGKLINIK- KLINIKĄ SZTUK PIĘKNYCH, miejscem szczególnym, stworzonym z wielkiego zamiłowania dr Adama Gumkowskiego do wykonywanego zawodu. AGklinik to niezwykłe połączenie pasji i 27 lat doświadczenia w chirurgii kosmetycznej. Ta klinika to nowoczesny, w pełni profesjonalny i komfortowy kompleks medyczny na światowym poziomie, mieszczący się w samym sercu Warszawy, w jednym z najpiękniejszych zakątków Mokotowa.

Kazimierzowska 43, Warszawa

tel. 510 080 055

https://agklinik.com/

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 września 2019, 18:51

Nasze propozycje