Poprzedni artykuł: Klub Recenzentki System Biała Perła2 Następny artykuł: Zmasowany atak na cellulit

Jak działa płyn micelarny?

Absolutny hit i silny trend w sztuce demakijażu - płyny micelarne coraz mocniej podbijają serca kobiet. Kto choć raz spróbował oczyścić twarz za pomocą wacika zwilżonego micelarnym płynem, ten nie będzie chciał wrócić do tradycyjnych metod demakijażu. Zobacz, na jakiej zasadzie działają micele i dlaczego są takie skuteczne.
płyn micelarny

Płyny micelarne mają wciąż rosnące grono zwolenniczek, zarówno wśród kobiet, które nie wyobrażają sobie codziennej pielęgnacji bez oczyszczania twarzy micelami, jak i wśród profesjonalistów, którzy z chęcią sięgają po tę metodę demakijażu. Największą zaletą płynów jest ich skuteczność - radzą sobie nawet z bardzo mocnym, wodoodpornym makijażem, nie naruszając jednocześnie naturalnej bariery naskórka.

Jak działa płyn micelarny?

Micele to stabilne cząstki o kulistym kształcie, które pochłaniają brud i zanieczyszczenia do swojego wnętrza. Zbudowane są z substancji, które łączą się zarówno ze związkami tłuszczowymi, jak i wodą, dzięki czemu część odpowiadająca wodzie „trzyma się” płynu, a część powinowata do tłuszczów „łapie” wszelkie zanieczyszczenia na skórze. W ten sposób możemy bardzo dokładnie oczyścić skórę i jednocześnie uniknąć podrażnień.

Ultra-delikatne płyny micelarne nadają się do higieny wszystkich typów skóry, nawet tych najbardziej wrażliwych. Nie tylko nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka, ale i łagodzi powstałe już podrażnienia. Można powiedzieć, że łączy w sobie działanie wszystkich innych produktów, używanych do pielęgnacji skóry twarzy:

  • oczyszcza jak mydło
  • reaguje jak woda
  • neutralizuje jak tonik
  • nawilża jak mleczko

Płyn micelarny - dla kogo?

Nie wymaga spłukiwania, więc jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na mocno wrażliwą lub problemową cerę, unikają stosowania „miejskiej”, kranowej wody w pielęgnacji. Krystaliczna, przejrzysta formuła płynu mimo wszystko zapewnia psychiczny komfort i wrażenie pełnego oczyszczania twarzy.

Nie sposób zapomnieć o właściwościach pielęgnacyjnych płynów micelarnych – tonizują, odświeżają, działają antybakteryjnie, redukują zaczerwienienie lub wspomagają kurację wybielającą. Z szerokiej gamy preparatów dostępnych na rynku, z łatwością można wybrać coś dla siebie.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 sierpnia 2019, 18:01

Nasze propozycje