Poprzedni artykuł: Wyniki konkursu Cera Plus Antiaging 50+! Następny artykuł: Poznaj wyniki testu żeli pod prysznic adidas!

Jak poprawnie aplikować krem pod oczy?

Czy może być coś odkrywczego w sposobie nakładania kremu pod oczy? Okazuje się, że tak, gdyż wiele z nas z przyzwyczajenia robi to źle. Na grafikach prezentujemy poprawny oraz nie do końca polecany sposób aplikacji kremu. Zobaczcie, dlaczego to tak ważne.

Pieczenie oczu, pojawiające się pod nimi opuchnięcia, cienie, podrażnienia czy łzawienie to często nie tyle wina źle dobranego kremu pod oczy, a niepoprawny sposób jego aplikacji. Krem pod oczy zazwyczaj nakładamy bez większego zastanowienia bezpośrednio w okolicach oczu, a jest to błąd. Nie bez znaczenia jest nie tylko miejsce aplikacji kremu, ale także ruchy, jakie wykonujemy podczas tej czynności - zobaczcie porównanie polecanego oraz niewłaściwego sposobu aplikacji kremu.

Nieprawidłowy sposób aplikacji kremu pod oczy

krem pod oczy sposób aplikacji

Nakładanie kremu pod oczy bezpośrednio na powieki, bardzo blisko kącików oczu oraz zaraz pod dolną linią rzęs może skutkować podrażnieniami, obrzękami, a także pieczeniem oraz łzawieniem oczu. Skóra pod oczami jest bardzo cienka, przez co jest w stanie wchłonąć krem aplikowany dużo niżej - w okolicach kości policzkowej. W ten sposób unikamy podrażnień, a cera pozostaje nawilżona. Błędem jest także mocne, nieostrożne rozciąganie skóry w trakcie aplikacji kremu - może to potęgować pojawianie się zmarszczek.

Prawidłowy sposób aplikacji kremu pod oczy

krem pod oczy

Zacznijmy od tego, że krem pod oczy według większości dermatologów powinien być pierwszym kosmetykiem nakładanym na oczyszczoną twarz. Nawilżanie okolicy oczu jest kluczowe (to tu najszybciej pojawiają się zmarszczki), dlatego też nie powinnyśmy poprzedzać warstwy kosmetyku pod oczy kremem do całej twarzy.

Podczas aplikacji unikamy bezpośredniej okolicy oka - skóra pod oczami bardzo dobrze zaabsorbuje krem aplikowany na obszar wokół kości policzkowej oraz na łuk brwiowy. Krem powinnyśmy punktowo nakładać serdecznymi palcami (mają najmniejszą siłę nacisku) kierując się od zewnątrz do wewnątrz (pod oczami) oraz w odwrotną stronę na łuku brwiowym. Krem należy nakładać bardzo delikatnymi ruchami rano i wieczorem. Dobrym sposobem jest ponadto trzymanie kremu w lodówce - nakładany na zimno pomoże zmniejszyć poranną opuchliznę i odświeży spojrzenie.

Zobaczcie ponadto zestawienie najlepszych gęstych i bogatych kremów pod oczy!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 16:11

Zobacz także

Nasze propozycje