Poprzedni artykuł: Sprawdź, czy wygrałaś urządzenie Philips VisaPure Advanced! Następny artykuł: 11 kosmetyków do skóry tłustej i trądzikowej, które naprawdę działają! Advertisement

Upływ czasu a potrzeby Twojej skóry – jak ją pielęgnować?

Pielęgnacja, , tagi: skóra sucha, nawilżanie, Neutrogena
Kobiety po 30 roku życia stają wobec wielu wyzwań – jednym z nich jest zmiana dotychczasowych potrzeb skóry, która wraz z upływem czasu może stawać się sucha i stopniowo tracić elastyczność. Jednak kondycja skóry nie zależy tylko od naszego wieku biologicznego – kluczowe znaczenie dla jej stanu ma właściwie dobrana pielęgnacja.
blondynka

Każda z nas pragnie cieszyć się zdrową i gładką skórą. W tym celu stosujemy różnorodne kosmetyki, szukając  „złotego środka”, który pozwoli nam uzyskać upragniony efekt. Należy sobie jednak uświadomić, że wraz z upływem czasu nasz skóra się zmienia, a wraz z nią modyfikacji ulegają jej potrzeby. Przychodzi moment, w którym zauważamy, że dotychczas stosowane produkty przestały się sprawdzać, a skóra stała się mniej elastyczna i bardziej sucha. Dlaczego tak się dzieje?

Kluczowy kolagen

Po 30 roku życia dochodzi do zmniejszenia produkcji kolagenu i elastyny – białek strukturalnych, których ilość ma bezpośredni związek z elastycznością skóry. Ponieważ z wiekiem nasz organizm wytwarza je w coraz mniejszej ilości, naturalną konsekwencją jest spadek zdolności skóry do odwracalnego odkształcania się. Jednak wiek nie jest jedynym czynnikiem przekładającym się na stan skóry.

Kondycja skóry, w tym stopień jej uelastycznienia, nie jest uzależniona wyłącznie od czynników wewnętrznych związanych z postępowaniem czasu i zmianami biologicznymi zachodzącymi w skórze. Zdecydowanie większy wpływ na zdrowie i wygląd naszej skóry mają czynniki zewnętrzne. Podzieliłabym je na dwie grupy: czynniki środowiskowe (ekspozycja na promieniowanie UV, stopień zanieczyszczenia powietrza, czy postępujące zmiany klimatyczne) oraz czynniki związane z naszym stylem życia (dieta, stres, używki, a przede wszystkim – właściwa, codzienna pielęgnacja naszej skóry) – mówi dr Grażyna Dziekan, lekarz dermatolog.

Właściwa pielęgnacja

Kluczem do właściwej pielęgnacji są odpowiednie kosmetyki dopasowane do potrzeb naszej skóry. Właściwe wsparcie zapewni jej nowa linia produktów do pielęgnacji Neutrogena® Visibly Renew Elasticity Boost, która jest wyjątkowo skuteczna w zakresie nawilżania oraz zwiększania właściwości elastycznych skóry poprzez wspieranie produkcji kolagenu.

Chcąc zapewnić swojej skórze skuteczną pielęgnację, warto sięgnąć po Emulsję do ciała z minerałami zwiększającymi produkcję kolagenu Neutrogena® Visibly Renew Elasticity Boost. Kosmetyk zawiera intensywnie nawilżającą Formułę Norweską i aktywne minerały, które pomagają zwiększyć produkcję kolagenu w skórze. Emulsja jest przeznaczona do codziennego stosowania – zapewnia długotrwałe nawilżenie i pomaga przywrócić elastyczność skóry. Dzięki nietłustej konsystencji, szybko się wchłania, pozostawiając na skórze subtelny i delikatny zapach.

neutrogena

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje