Poprzedni artykuł: Koniec z zanieczyszczeniami na twarzy i to bez użycia wody! Jak to moż... Następny artykuł: Maseczki w płachcie i płatki pod oczy nie działają? Prawdopodobnie pop...

Kiedyś nienawidziła swoich rozstępów. Teraz pokazuje, jak łatwo można je pokochać

Efektownie zakrywa rozstępy, których wstydzi się każda z nas. Kobiety ją za to kochają!

Te drobne niedoskonałości często odbierają kobietom pewność siebie. Tymczasem Sara Shakeel czyni z nich prawdziwe dzieło sztuki. Zakrywa rozstępy brokatem i dzięki temu zyskała ogromną popularność na Instagramie

Jak zminimalizować widoczność rozstępów?

Z rozstępami zmaga się w większym lub mniejszym stopniu każda z nas. Najczęściej pojawiają się na piersiach, pośladkach i biodrach, ale również w mniej oczywistych miejscach, jak kolana. Po ciąży nierzadko widujemy je również na brzuchu. Sarah Shakeel skutecznie pozwala jednak zapomnieć o kompleksach. Pokazuje, jak w prosty sposób można pokochać te blizny. Nie ma co się ich wstydzić. 

Zobacz także: Krem za 10 zł lepszy niż wiele drogich kosmetyków - kupicie go w markecie!

Do tej pory Sarah była znana na Instagramie głównie dzięki surrealistycznym kolażom, które tworzyła. Ale kiedy na warsztat wzięła również swoje rozstępy, natychmiast przybyło jej fanów. Jej pracami zainsteresowały się zagraniczne media. Na fragmenty ciała pokryte bliznami, nanosi różne efekty - głównie są to złoty brokat lub galaktyczne motywy. Z kompleksu uczyniła artystyczną interpretację.

Nadal pamiętam, co czułam, gdy tworzyłam te brokatowe rozstępy. Bałam się wrzucić te zdjęcia. Pochodzę z Pakistanu i mówienie o rozstępach, a nawet wykorzystywanie ich w sztuce, nie jest czymś, o czym rozmawia się na co dzień - powiedziała w rozmowie z cosmopolitan.com Sarah.

Dlaczego zdecydowała się na publikowanie brokatowych rozstępów? Sarah liczy na to, że tego typu "niedoskonałości" przestaną być tematem tabu. Jak sama mówi, "rozstępy to temat, który jest jej bardzo bliski, i z którym się identyfikuje". Ze względu na to, że szybko przytyła, na jej ciele pojawiły się blizny. Dlatego też, aby pomóc sobie oraz innym kobietom, postanowiła "wypełnić je czymś pięknym". 

Jak pozbyć się rozstępów?

Ale to nie jedyny sposób na "pozbycie" się rozstępów. Pisałyśmy również o metodzie pewnego tatuażysty, Rodolpho Torresie. Zakrywa różnego rodzaju blizny rysunkami i przywraca pewność siebie kobietom. Dopasowuje kolor tuszu do odcienia skóry i w ten sposób minimalizuję widoczność również rozstępów. 

W walce z tymi charakterystycznymi zagłębieniami, nierzadko pomagają również kosmetyki. Można je stosować podczas ciąży, aby zapobiec powstawaniu rozstępów lub wmasowywać w skórę, która już takie blizny ma. Które warto przetestować? My polecamy te:

Pharmaceris, Pharmaceris M, Foliacti - 35 zł
Bio Oil, Uniwersalny olejek to twarzy i ciała - 100 zł
Cocoa Butter Formula, Massage Lotion for Stretch Marks - 25 zł
Elancyl, Prevention Vergetures - 79 zł
A-Z Medica, No-Scar, Krem z masy perłowej - 40 zł
Bielenda, Sexy Mama, Skuteczna kuracja przeciw rozstępom - 15 zł
Ziaja, Mamma Mia, Krem przeciw rozstępom - 18 zł

Zdjęcie główne: Instagram.com/sarashakeel

Pamiętaj również o odpowiednim nawilżeniu skóry. Przetestuj te balsamiy:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 19:45

Zobacz także

Nasze propozycje