Poprzedni artykuł: Ten balsam do ust to numer jeden Wizażanek! Uratuje nawet najbardziej... Następny artykuł: Już nie usta ani pośladki - trudno w to uwierzyć, ale coraz więcej kob...

Ta dziewczyna walczy z trądzikiem na oczach... całego internetu

Pielęgnacja, , tagi: trądzik, metamorfozy, instagram, viral
Młoda dziewczyna, która latami zmagała się z ciężkim przypadkiem trądziku torbielowatego, pokazuje na Instagramie swoje prawdziwe oblicze.

Trądzik to częsta przyczyna kompleksów - w skrajnych przypadkach może nawet powodować u młodych ludzi depresję. Choć tak powszechny, wciąż jest mało akceptowany w przestrzeni społecznej, co sprawia, że osoby nim dotknięte starają się za wszelką cenę kamuflować nieestetyczne zmiany. Jednak ta dziewczyna zrobiła coś całkiem odwrotnego - za pośrednictwem Instagrama udokumentowała "historię swojej twarzy".

My Face Story - leczenie trądziku w mediach społecznościowych

22-letnia Kali Kushner przez kilka lat cierpiała na wyjątkowo ciężką postać trądziku torbielowatego, za sprawą którego jej twarz pokrywały silne zmiany zapalne i cysty. Zrozpaczona dziewczyna próbowała wszystkiego: szeregu kosmetyków, oczyszczania olejami a nawet antybiotyków. Nadaremnie - nic nie przynosiło zadowalających efektów. W końcu zapadła decyzja o leczeniu izotretynoiną - silną substancją hamującą aktywność gruczołów łojowych, którą można przyjmować tylko pod kontrolą lekarza. Chcąc monitorować przebieg kuracji, Kali założyła na Instagramie profil o nazwie myfacestory, który dziś jest kolejnym hitem internetu.

Dziewczyna miesiącami publikowała zdjęcia swojej twarzy bez grama makijażu, pokazując w ten sposób prawdziwe oblicze trądziku torbielowatego. Jak sama przyznaje, chciała w ten sposób przeciwstawić się stereotypom, które błędnie utożsamiają wypryski na twarzy z niechlujstwem i zaniedbaniem. Z drugiej strony, za pośrednictwem zdjęć postanowiła też obserwować postępy w leczeniu - ta publiczna walka zaczęła przyciągać coraz więcej widzów i... kibiców.

Izotretynoina okazała się skuteczna - stan skóry Kali wyraźnie się poprawił, choć nie obyło się też bez skutków ubocznych (m.in. silne przesuszenie całego ciała). Choć dziś jej twarz wygląda znacznie lepiej, dziewczyna nie składa broni i wciąż walczy o piękną skórę - obecnie głównie za pomocą diety i odpowiedniej pielęgnacji. Postępy, jakie udało jej się poczynić są tak imponujące, że jej fotografie są regularnie udostępniane a profil przyciąga wciąż nowych obserwujących.

W czym tkwi fenomen My Face Story? Sama Kali jest zdania, że w natłoku przefiltrowanych selfie ludziom są po prostu potrzebne "prawdziwe twarze" - także takie z trądzikiem. Rezygnując z ukrywania się przed światem ze swoim problemem, dziewczyna zyskała ogromne wsparcie od tysięcy obcych ludzi oraz sama stała się inspiracją dla osób, które również zmagają się z trądzikiem. Jej historia daje innym nadzieję oraz pomaga odzyskać pewność siebie.

Zobacz też: Pielęgnacyjny must have: dlaczego warto pokochać pudry oczyszczające?

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy wysoko oceniane kosmetyki do skóry trądzikowej z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 22:20

Zobacz także

Nasze propozycje