Poprzedni artykuł: Powiększenie ust bez kwasu hialuronowego. To możliwe! Następny artykuł: Zabiegi kosmetyczne na twarz. Jak dobrać zabieg do określonego typu sk...

Jak pozbyć się zmarszczek grawitacyjnych?

Zmarszczki grawitacyjne dotyczą przede wszystkim kobiet dojrzałych, których skóra traci jędrność i gęstość. Są głębsze niż zmarszczki mimiczne i pojawiają się w innych miejscach na twarzy - to najczęściej bruzdy przy ustach i na policzkach.

zmarszczki grawitacyjne

Zmarszczki grawitacyjne

Z wiekiem skóra staje się coraz cieńsza i ma coraz mniej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To sprawia, że owal twarzy traci jędrność, a skóra poddaje się działaniu grawitacji. Twarz często nabiera smutnego wyglądu przez głębokie bruzdy wargowo-nosowe, linie marionetki (zmarszczki od kącika ust biegnące w kierunku brody) oraz bruzdy na policzkach.

Jakim zabiegiem zlikwidować ten rodzaj zmarszczek?

Do niwelowania zmarszczek najczęściej używa się kwasu hialuronowego. Wypełnia bruzdy, ubytki, skóra się unosi i wyrównuje, zmarszczki się wygładzają. Efekt jest natychmiastowy i bardzo naturalny.

Trzeba pamiętać, że im starsza jest skóra, a procesy starzenia zaawansowane, tym większej uwagi w doborze metod potrzebuje. Sprawy nie rozwiąże tu jeden preparat. Jestem zwolenniczką łączenia różnych technik, metod, preparatów tak, by ostateczny efekt był naturalny i harmonijny

tłumaczy doktor Agnieszka Bliżanowska z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Wellderm

Jak zapobiegać zmarszczkom?

Zacznij działać nim będzie za późno. Pierwsze zmarszczki mogą pojawiać się naprawdę wcześnie, bo skóra zaczyna tracić kolagen już od 20 roku życia. Początkowo są to najczęściej zmarszczki związane z mimiką twarzy (drobne linie w kącikach oczu i przy ustach). Warto do swojej pielęgnacji wprowadzić kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Podczas nakładania kremu warto zrobić masaż twarzy.

Zmarszczki grawitacyjne możesz zlikwidować wyłącznie za pomocą medycyny estetycznej. Domowe sposoby sprawią, że będą mniej widoczne, ale nie znikną. Jednak nie rezygnuj z domowych sposobów – dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra będzie w dobrej kondycji i będzie starzeć się odrobinę wolniej. Oprócz kremów i serum liftingujących oraz dających optyczny efekt wypełnienia zmarszczek warto zadbać o odpowiednią ilość snu i dietę bogatą przede wszystkim w kwasy omega-3.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:35

Zobacz także

Nasze propozycje