Poprzedni artykuł: Fryzury intymne – wzory i sposoby cięcia Następny artykuł: Darsonwalizacja - sprawdź, jak działa na głowę i włosy

Jak przestać obgryzać paznokcie? 3 skuteczne sposoby

Obgryzanie paznokci sprawia, że te stają się słabe i wyglądają nieestetycznie. Jak raz na zawsze pozbyć się tego niewygodnego nałogu?

Robimy to, gdy się stresujemy lub gdy nie mamy czym zająć dłoni. Często obiecujemy sobie, że to już ostatni raz, a potem w stresującym momencie znów okazuje się, że palce wędrują ku wargom. Obgryzanie paznokci to niezdrowy nawyk, jednak dzięki odpowiedniej motywacji i kilku sposobom możemy się go pozbyć i w krótkim czasie doprowadzić nasze paznokcie i skórki do porządku.

jak przestać obgryzać paznokcie

Źródło zdjęcia: Istock

Lakiery i preparaty przeciw obgryzaniu paznokci

Najbardziej popularnym sposobem na obryzganie paznokci jest posmarowanie płytki gorzkim lakierem do paznokci. W ten sposób, gdy tylko włożymy paznokieć do ust, smak i zapach upomni nas przed obgryzaniem. Wiele osób jest jednak na tyle zdeterminowanych, że nawet gorzki smak nie jest w stanie ich powstrzymać. Ten sposób, jak i każdy inny nie zadziała, jeśli nie wyrobimy w sobie odpowiedniej motywacji. Po prostu musimy chcieć przestać obgryzać paznokcie. Gdy postaramy się zmienić myślenie, o wiele łatwiej będzie nam oddalić palce od zębów, a gorzki smak będzie wzmocnieniem tej reakcji. 

Przedłużanie paznokci żelem i akrylem a obgryzanie paznokci

Paznokcie żelowe i akrylowe są tak twarde, że nie ma możliwości abyśmy je ugryźli. Przedłużenie paznokci to także dobry sposób, aby w moment odmienić ich wygląd po wieloletnim obgryzaniu. Doświadczone manicurzystki są w stanie przedłużyć nawet najkrótsze i najbardziej zniszczone paznokcie. Wykonanie żelowych lub akrylowych paznokci pomoże więc z dnia na dzień zerwać z nałogiem. Jeśli bowiem będziemy próbować ugryźć żel, szybko zabolą nas zęby. Motywacją może okazać się także cena, jaką zapłacimy za manicure. Podobnie jednak jak w pierwszym przypadku, musimy zacząć być bardziej uważnym i kontrolować to, co robimy z rękoma, szczególnie w sytuacji stresowej. Wiele osób zastępuje obgryzanie paznokci nadrywaniem skórek, co również nie jest zdrowym nawykiem.

 

Obgryzanie paznokci - olej na paznokcie i skórki 

Jednym z najprostszych domowych sposób na obgryzanie paznokci jest smarowanie ich olejem. Za każdym razem, gdy spróbujemy obgryźć paznokcie, upomnijmy się i posmarujmy końcówki wybranych olejem - może to być zwykła oliwa z oliwek albo olejek, którego zwykle używamy do pielęgnacji twarzy - z pestek malin, arganowy, migdałowy. Po pierwsze, w ten sposób odżywimy osłabioną płytkę i nawilżymy skórki. Po drugie, olej zadziała podobnie jak lakier przeciw obgryzaniu paznokci - także będzie miał gorzki smak, ale jest to o wiele naturalniejsze rozwiązanie. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 stycznia 2020, 08:30

Nasze propozycje