Poprzedni artykuł: Maseczka na trądzik - jak wykonać i jak działa domowa maska z bazylii? Następny artykuł: Przekonaj się, dlaczego warto stosować kosmetyki z CBD!

Jak szybko się opalić i nie zniszczyć skóry?

Pielęgnacja,
,
, tagi: opalanie
Sprawdźcie, jak szybko się opalić unikając poparzeń i przesuszenia skóry. Koniecznie wypróbujcie bezpieczne sposoby na przyspieszenie opalania - suplementację beta-karotenem, opalanie podczas aktywności fizycznej oraz sklepowe przyspieszacze opalania.

Wyjeżdżacie na kilka dni lub wasza skóra jest biała jak śnieg i chcecie szybko się opalić? Nie korzystajcie z solarium i koniecznie stosujcie kremy z filtrem. W innym przypadku wasza skóra może być poparzona, zniszczona, a także szybciej będzie się starzeć. Na szczęście istnieją sposoby, które przyspieszą opalanie, dzięki którym w niecały tydzień wasza skóra nabierze naturalnego, brązowego odcienia.

jak szybko się opalić

Jak się szybko opalić na słońcu?

Istnieje kilka skutecznych, naturalnych sposobów, aby przyspieszyć opalanie. Dzięki nim skóra nabierze pięknej i równomiernej opalenizny. Koniecznie przetestujcie suplementację beta-karotenem, opalanie podczas pływania lub innych sportów oraz przyspieszacze opalania.

Suplementy przyspieszające opalanie

Beta-karoten to naturalny barwnik roślinny, który sprawi, że nasza skóra łatwiej będzie nabierać brązowego odcienia. Dodatkowo będzie ona bardziej odporna na promienie słoneczne i nawet osoby z jasną karnacją nie będę tak łatwo ulegać poparzeniom. Można go przyjmować w formie tabletek, czyli naturalnego suplementu diety. Suplement ten należy zacząć brać minimum 2 tygodnie przed opalaniem i podtrzymywać kurację przez całe lato. 

Alternatywą jest jedzenie marchewki lub codziennie picie soków marchwiowych, gdyż to warzywo zawiera duże ilości beta-karotenu.

Opalanie podczas aktywności fizycznej

Dużo lepiej opalać się w ruchu, wtedy opalenizna szybciej się pojawia i jest bardziej równomierna. Koniecznie przetestujcie opalanie podczas pływania, snorkelowania lub siatkówki plażowej. Mokre ciało dużo mocniej przyciąga promienie słoneczne. Jeśli opalacie się w wodzie, nie zapomnijcie, aby wasz kosmetyk ochronny był wodoodporny. Druga kwestia to dobór odpowiedniego stroju. Jeśli będzie bardzo zakryty, lub będzie miał niestandardowy kształt, paseczki, wtedy opalenizna może nie wyglądać najlepiej.

Przyspieszacze opalania

Możemy również skorzystać ze sklepowego przyspieszacza opalania. Niestety mają one bardzo słabą ochronę przeciwsłoneczną, dlatego warto je połączyć z innym kosmetykiem, który będzie miał wyższy SPF. Tego kosmetyku lepiej używać w momencie, kiedy nasza skóra jest już choć odrobinę opalona, aby nie doprowadzić do oparzeń słonecznych.

Zobacz także:Najlepsze przyspieszacze opalania [Ranking]

Jak zadbać o skórę podczas opalania?

Odpowiednia dbałość o skórę podczas opalania i stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych jest bardzo ważne. Nie tylko chronimy naszą skórę, ale też zapobiegniemy powstawaniu zmarszczek i przebarwień oraz zmniejszamy ryzyko chorób skóry. Ma to również na celu uzyskanie pięknej i jednolitej opalenizny, która nie zejdzie wraz ze skórą pod wpływem oparzeń.

Zasady bezpiecznego opalania:

  • zawsze stosujcie kremy z filtrami SPF, dzięki którym spowolnimy proces starzenia się skóry i zapobiegniemy chorobom,
  • pamiętajcie, aby nakładać kosmetyki przeciwsłoneczne co około 2 godziny, 
  • najlepiej opalać się krócej i częściej, niż leżeć na słońcu wiele godzin, 
  • unikajmy najmocniejszego słońca w godzinach 11-14,
  • unikajcie opalania twarzy, lepiej zastosować ciemniejszy podkład lub kosmetyk brązujący,
  • należy pić minimum 2 litry wody dziennie,
  • po każdym opalaniu nawilż skórę, najlepiej przy pomocy oleju kokosowego, arganowego lub migdałowego.

Jak się nie opalać?

Przede wszystkim unikajcie solarium. Ten sposób opalania nigdy nie jest zdrowy i przyspiesza starzenie się skóry. Dodatkowo taka opalenizna nie wygląda naturalnie. 

Dużym błędem jest również unikanie kremów z filtrem, a zamiast tego smarowanie się olejami, które mają przyspieszyć opalanie. Takie postępowanie może nie tylko pogorszyć stan naszej skóry, ale również doprowadzić do groźnych oparzeń słonecznych i powstania przebarwień, nierównej opalenizny, łuszczenia się skóry.

Pod żadnym pozorem nie zasypiajcie i nie leżcie godzinami na słońcu. Przede wszystkim może to doprowadzić do udaru słonecznego. Poza tym skóra będzie spalona i zacznie schodzić, zamiast nabrać ładnego odcienia brązu.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

10 lipca 2020, 12:23

Nasze propozycje