Poprzedni artykuł: Sucha skóra jesienią? My sobie z nią radzimy. Hit redakcji- balsam do... Następny artykuł: Ta jedna zasada pozwoli Ci prawidłowo zadbać o skórę twarzy

Jak ekspresowo uratować pęknięty paznokieć?

Pielęgnacja, , tagi: pielęgnacja paznokci
Na pewno nie raz zdarzyło Ci się, że w ferworze walki ze ścierką do wycierania kurzu, uszkodziłaś długo zapuszczane paznokcie. No cóż, zdarza się. Ale nie wszystko stracone. Znamy sposób, który szybko uratuje tę przykrą sytuację.

Paznokieć najczęściej łamie nam się dość głęboko. W dodatku bywa to dość bolesne. Nierzadko naruszamy również macierz. Pojawia się krew i pieczenie… Takiej sytuacji oczywiście nie da się uratować i należy obciąć oraz wypiłować paznokcie do jednej długości. Uszkodzony paznokieć warto również osłonić oddychającym plastrem.

Nie zawsze jednak jesteśmy zmuszone do tak drastycznych kroków. Czasami wystarczy chwila i sytuację można uratować nawet wtedy, gdy spieszymy się na spotkanie. Bardzo popularną i często polecaną metodą, jest zastosowanie torebki herbaty. Cienki materiał, z którego została wykonana potrafi wybawić nas z opresji.

Potrzebujesz zatem:

  • delikatnego pilnika,
  • kleju do tipsów,
  • suchej i niezużytej torebki z herbatą lub filtra kawowego,
  • nożyczek.

W zależności od tego, jak wygląda pęknięcie, wytnij z torebki lub filtra mały kwadrat lub prostokąt. Teraz musisz odrobinę zmatowić płytkę. Pokrywamy jedną stronę materiału klejem i przykładamy do paznokcia. Czekamy chwilę, aby wszystko wyschło, a następnie nanieś na materiał kolejną kroplę i delikatnie ją rozprowadź.

Ostatnim krokiem, będzie wyrównanie płytki oraz górki z kleju pilnikiem. Później możesz nałożyć odżywkę lub po prostu pokryć paznokcie wybranym kolorem. Nie musisz się przejmować tym, że powierzchnia będzie nierówna. Nikt nie zorientuje się, że właśnie przed chwilką maskowałaś pęknięty paznokieć. 

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/4644405844233650

Te odżywki skutecznie wzmocnią Twoje paznokcie

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 07:47

Zobacz także

Nasze propozycje