Poprzedni artykuł: 15 kosmetyków do twarzy z witaminą C Następny artykuł: 5 świetnych kosmetyków na jesień do 30zł!

12 kosmetyków na przebarwienia!

Przebarwienia to jedna z ‘pamiątek’, które zostawia na skórze mocne, letnie słońce. Sprawdź jakie kosmetyki warto zastosować, by wygrać z przebarwieniami i cieszyć się gładką skórą o jednolitym kolorycie.

jak usunąć przebarwienia

Jak powstają przebarwienia?

Melanocyty znajdujące się w naskórku wytwarzają melaninę, czyli brązowy pigment. Jednak różne czynniki, takie jak wahania hormonalne, ciąża, starzenie się, długotrwała ekspozycja na słońce, mogą zaburzyć ten proces, co w efekcie prowadzi do powstania na skórze brzydkich plam.

Jak usunąć przebarwienia?

Domowe pozbywanie się przebarwień wymaga ogromnej cierpliwości oraz systematycznego wcierania kosmetyków. Efekty widoczne są często dopiero po kilku miesiącach, ale jest to dużo tańsza metoda niż zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Te jednak przynoszą rezultaty w dużo szybszym czasie. Aby usunąć przebarwienia, lekarze korzysta się przede wszystkim z laserów (np. Fraxel) oraz zabiegów złuszczających np. peelingu Cosmelan. Sprawdź 4 zabiegi na przebarwienia

W zależności od tego jak rozległe są przebarwienia stosuj albo specjalne preparaty punktowe na drobne zmiany albo kosmetyki o działaniu wybielającym na całą twarz lub powierzchnię pokrytą plamkami.

- W leczeniu przebarwień mamy do czynienia z wierzchnią warstwą skóry, która po pewnym czasie się odnawia i działają na nią takie same czynniki, jak przed wykonaniem zabiegu. Dlatego, obok leczenia, które wykonujemy w gabinecie i odpowiedniej pielęgnacji po zabiegach (do pół roku po) zalicza się stosowanie preparatów zawierających filtry i blokery  oraz preparatów wspomagających, zawierających m.in.: kwas azelainowy, retinoidy, arbutrynę. Taka pielęgnacja pozwoli zmniejszyć ryzyko nawracania przebarwień np. posłonecznych - mówi dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Estivance.

kosmetyki na przebarwienia

Kosmetyki na przebarwienia:1) Serum rozjaśniające przebarwienia NeoStrata, 165zł; 2) Intensywny krem rozjaśniający na przebarwienia Iwostin Lucidin, 40zł; 3) Oczyszczanie 3 w 1 żel myjący + peeling + maska Wybielanie Lirene, 16,99zł; 4) Krem punktowy wybielający przebarwienia i piegi White & Beauty Floslek, 23,50zł; 5) Depigmentacyjne serum na przebarwenia  Acipeel 3x Pharmaceris W, 42,90zł; 6) Advanced Pigment Corrector SkinCeuticals, 389zł; 7) Serum na przebarwienia ASA PEEL Klapp, 230zł; 8) Serum Even Better Clinical Clinique, 275zł; 9) Serum Correcteur Lumière Eisenberg, 499zł; 10) Maseczka dermatologiczna Redukcja przebarwień Dermomask, 4,90zł; 11) Korektor punktowy redukujący przebarwienia Even Brighter Eucerin, 74zł; 12) Krem wybielający przebarwienia i piegi Farmona Medica, 16,50zł

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2020, 13:43

Nasze propozycje