Poprzedni artykuł: Poznaj wyniki pre-testu kremów tonujących Oillan Balance! Następny artykuł: Playboy zmienia reguły gry – poznaj dwa zupełnie nowe zapachy: Queen &...

Jak prawidłowo używać chusteczek do demakijażu? Trzy proste zasady dla początkujących

Niektórzy twierdzą, że stosowanie chusteczek do demakijażu to pójście na łatwiznę. Jakby tego było mało, ostrzegają przed nimi także dermatolodzy, którzy przekonują, że chusteczki sprzyjają powstawaniu zaskórników. Faktycznie, nieprawidłowe stosowanie takich ściereczek może obrócić się przeciwko nam.

Chusteczki do demakijażu to jeden z najbardziej poręcznych produktów oczyszczających, które można wziąć ze sobą wszędzie. Kiedy jesteśmy zabiegane, takie udogodnienie jest nieocenione. Oczyszczanie skóry za pomocą chusteczek ma, jak wszystko zresztą, swoje wady i zalety. Istnieje ryzyko, że cera po ich zastosowaniu nadal będzie zanieczyszczona, a bakterie odpowiedzialne za trądzik rozniosą się po całej twarzy. Oto trzy wskazówki dla wszystkich, którzy po chusteczki nie mieli jeszcze okazji (bądź odwagi) sięgnąć.

Pocieraj chusteczką we właściwym kierunku

Bakterie odpowiedzialne za trądzik rozwijają się szczególnie w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie, gdzie jest więcej gruczołów łojowych. Pożywką dla bakterii jest również obszar wokół nosa. Wniosek? Zmywając makijaż chusteczką, zacznij demakijaż od zewnętrznej strony twarzy, a nie jak się zwykło uważać od środka. W ten sposób zmniejszysz prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się bakterii.

Zobacz także:  Mycie twarzy bez wody - czy to się sprawdza?

Nie poprzestawaj na chusteczce do demakijażu

Jeśli stosujesz bardzo mało kosmetyków do makijażu, całkiem możliwe, że ograniczenie się wieczorem do zmycia kosmetyków chusteczką nie przyniesie niepożądanych efektów. Kiedy jednak stosujesz produkty do konturowania i stawiasz na pełny makijaż, demakijaż chusteczką traktuj jako jeden z etapów wieczornego oczyszczania twarzy. Idąc do łóżka z pozostałościami makijażu na twarzy ryzykujesz zapchaniem porów skóry. Zastosuj produkt oczyszczający w piance lub olejek oczyszczający i nie zapominaj o dokładnym demakijażu oczu.

Stosuj chusteczki przed i po treningach

Rozgrzana i spocona skóra jest pożywką dla bakterii, dlatego po treningu jak najszybciej sięgnij po chusteczkę. Dzięki temu unikniesz zapchania porów skóry, a co za tym idzie – także niepożądanych wyprysków. Co ważne, przed treningiem pamiętaj o zmyciu makijażu – warto zadbać o to, aby podkład nie blokował porów skóry i nie uniemożliwiał uwalniania potu. Innymi słowy, chusteczki do demakijażu warto wrzucić także do torby sportowej.

Zobacz również: Jak wykonać szybki i skuteczny demakijaż?

Poniżej znajdziecie chusteczki polecane przez Wizażanki

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 10:33

Zobacz także

Nasze propozycje