Poprzedni artykuł: Co łączy flamingi i pielęgnację anti-aging? Następny artykuł: Jak zrobić odmładzający masaż twarzy? [video]

Jak używać suchego szamponu, aby jak najwięcej na nim skorzystać?

Pielęgnacja,
,
, tagi: pielęgnacja włosów, suchy szampon, jak używać suchego szamponu
Często znajdujecie się pod presją i nie macie czasu praktycznie na nic, a bardzo chciałybyście go sobie jakoś zaoszczędzić? Mycie włosów zabiera Wam zbyt dużo czasu, a możliwość ich odświeżenia w dwie minuty byłaby po prostu zbawieniem? W takim razie mamy coś dla Was!

Rozwiązaniem jest suchy szampon, ale warto wiedzieć jak prawidłowo i najskuteczniej go używać. Mamy dla Was kilka wskazówek, dzięki którym jak najwięcej na nim skorzystacie.

1. U nasady

Bardzo ważne jest, aby aplikować produkt bezpośrednio na korzenie włosa, aby mógł usunąć on nadmiar produkowanego oleju. Zapewni nam to nie tylko odświeżenie włosów, ale również piękny zapach!

2. Warstwy

W celu uzyskania jak najlepszego efektu warto jest podzielić włosy na małe pasma i spryskać z osobna każde z nich (na korzenie, tak jak jest to zalecane). Z pewnością dzięki temu uzyskamy lepsze rezultaty.

Zobaczcie: Odwrócone mycie włosów, czyli sposób na objętość i połysk

3. Na odwrót

Jeśli oczekujecie od suchego szamponu efektu niczym po normalnym umyciu głowy pamiętajcie o tym, że tylko rozpylenie go na nich nie wystarczy. Spuśćcie głowę w dół i wmasujcie nałożony produkt. Doda to objętości Waszym włosom i pomoże w ich modelowaniu.

4. Na ratunek bezwładności

Jeśli Wasze włosy są bezwładne i nijak wiecie jak sobie z nimi poradzić - użyjcie szczotki do włosów! Rozprowadźcie nią szampon na całej ich długości i voilà, lekka fryzurka z objętością gotowa!

5. Nadmiar olejów

Jeśli suchy szampon nie do końca radzi sobie z odświeżeniem Waszych włosów bardzo możliwe, że myjecie je zbyt często. Zaczynają się one przez to nagminnie przetłuszczać. Postarajcie się myć je chociaż co drugi dzień i pomagajcie sobie suchym szamponem, który wtedy sprawdzi się zdecydowanie lepiej!

Używacie suchych szamponów? Jakie są Wasze ulubione? Dajcie znać!

Zobaczcie także: Mycie włosów samą wodą – warto?

Poznajcie najlepsze suche szampony od Batiste

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:59

Zobacz także

Nasze propozycje