Poprzedni artykuł: Dwa miesiące i TAKI efekt! Zobaczcie, jak ta dziewczyna pozbyła się bl... Następny artykuł: Ten produkt (z kuchni) uratował paznokcie zniszczone po hybrydzie!

Trądzik na... pośladkach! Czy to możliwe?

Pielęgnacja, , tagi: trądzik, pośladki
Zwalczamy go na twarzy, czasem dręczy też nasze plecy, ale co zrobić, gdy trądzik pojawia się na pośladkach?

Im cieplej na zewnątrz, tym bardziej martwią nas niedoskonałości rozsiane po naszej skórze. Wiemy, jak walczyć z trądzikiem na twarzy, znamy też sposoby na pryszcze pojawiające się na plecach. A co zrobić, gdy problemy zaczynają obejmować też skórę pośladków? Skąd biorą się irytujące krostki i stany zapalne i czy to w ogóle jest trądzik?

Krostki na pośladkach - krępujący problem

Chociaż raczej o nich nie mówimy, niedoskonałości na pośladkach dotyczą wielu z nas - ten dość powszechny problem jest jednak na ogół tematem tabu. Tymczasem potrafi uprzykrzyć życie - chociaż na co dzień ich nie widać, krostki w tym obszarze mogą zniechęcać do noszenia bikini a nawet być powodem unikania intymnych sytuacji. Mało która z nas zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że przeważnie nawet nie jest to trądzik a przyczyny powstawania tych zmian są najczęściej bardzo proste.

Nieestetyczne, czerwone kropki na skórze pośladków w większości przypadków są spowodowane stanem zapalnym okolic mieszków włosowych i zwyczajnym podrażnieniem skórnym, które powstaje wskutek otarć. Głównym winowajcą są tutaj obcisłe ubrania ze sztucznych, nieprzepuszczających powietrza materiałów, takich jak np. woskowane, dopasowane rurki i syntetyczna bielizna. Dodajmy do tego siedzący tryb życia i mamy bardzo prawdopodobną przyczynę naszych problemów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że nagle pojawiające się krostki mogą być również reakcją alergiczną spowodowaną np. proszkiem do prania lub składnikiem jakiegoś kosmetyku.

Jak leczyć niedoskonałości na skórze pośladków?

Przede wszystkim należy podjąć próbę wyeliminowania czynników, które doprowadziły do problemu. Oprócz dbałości o higienę, warto sięgnąć po "oddychającą" bieliznę i częściej zastępować obcisłe dżinsy mniej dopasowanymi elementami garderoby (np. nosząc spódniczki lub sukienki). Na czas snu zakładajmy luźne piżamy, by skóra mogła odetchnąć. Jeśli podejrzewamy alergię, przyjrzyjmy się stosowanym kosmetykom i środkom do prania, metodą prób i błędów typując "winowajcę". 

Same krostki należy traktować ostrożnie - unikajmy mechanicznych peelingów, które mogą podrażnić skórę i rozsiać stan zapalny na większej powierzchni skóry. W zamian możemy miejscowo (z zachowaniem ostrożności) stosować maści z nadtlenkiem benzoilu oraz delikatne preparaty złuszczające z kwasem mlekowym lub salicylowym. Perfumowane mydło zamieńmy na żel do higieny intymnej. A jeśli zauważymy, że na pośladkach zaczynają pojawiać się grudki i bolesne guzki, nie zwlekajmy z wizytą u dermatologa - takie objawy mogą zwiastować wystąpienie czyraków, których lepiej nie leczyć samodzielnie.

Zobacz też: Dogłębne oczyszczenie i maksymalnie zwężone pory? Ten "kosmetyk" to załatwi

zdjęcia: iStock

Polecamy też przeciwtrądzikowe kosmetyki z KWC do twarzy:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 14:11

Zobacz także

Nasze propozycje