Poprzedni artykuł: Top 7 z KWC: szampony regenerujące do 30 złotych Następny artykuł: 3 sekundy do perfekcyjnego nawilżenia skóry

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę? Radzi ekspert

Nie możesz iść do kosmetyczki, a masz duży odrost na paznokciach? Albo jesteś na wyjeździe i zauważyłaś, że z twojej płytki odprysnął lakier hybrydowy? Musisz poradzić sobie z tym sama. Jak? Podpowiada ekspert!

Opowiem Wam sytuację. Przez pewien czas nosiłam hybrydy (około 3-4 miesiące). Założyłam je z czystej wygody, choć moje naturalne paznokcie były naprawdę zdrowe i mocne. Cała moja wiedza na ten temat opierała się na tym, że zdawałam sobie sprawę tylko z tego, skąd wzięła się nazwa „lakierów”. Nic poza tym. I to był pierwszy błąd, który popełniłam.

Drugim błędem było zaufanie kobiecie, która zakładała mi hybrydy. Bo przecież zna się na tym co robi, więc jak mogłaby mnie wprowadzić w błąd?

Trzeci i ostatni błąd, jaki popełniłam, było przyzwolenie na to, aby hybrydy ściągano mi frezarką. Zapewniono mnie, że specjalna końcówka nie niszczy naturalnej płytki paznokcia, a acetonem nie warto, bo tylko ją wysuszy. Kłamstwo.

Po kolejnej i kolejnej wizycie, następnym złamanym paznokciu byłam już załamana i ściągnęłam hybrydy. Moim oczom ukazały się nagusieńkie paznokcie. Przebarwione, cienkie, łamliwe, miękkie. Bolało za każdym razem, kiedy dotykałam płytki. Boli do tej pory, a to już miesiąc, od kiedy próbuję naprawić swoje błędy.

Zobaczcie także: Co daje olejowanie paznokci?

Jak więc powinno się ściągać hybrydy, aby naturalne paznokcie na tym nie ucierpiały? Która metoda jest najskuteczniejsza?

Zdejmowanie hybryd

Nie jest to wbrew pozorom trudne, ale nie dajcie się nabrać na zdejmowanie ich frezarką. 

Hybrydy nie wolno ściągać frezarką, bo w ten sposób bardzo łatwo można mechanicznie uszkodzić płytkę paznokcia - mówi Karolina Gałecka, manicurzystka.

Możecie użyć acetonu, to nie żadna zbrodnia, ani kara wymierzona Waszym paznokciom. Wystarczy tylko wiedzieć, jak się nim posługiwać. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest naturalna płytka i jak zabezpieczycie się przed nadmiernym jej przesuszeniem. 

To zbyt długie trzymanie na paznokaciach nasączonego wacika lub (co gorsza) moczenie palców w miseczce z acetonem może naprawdę zrobić krzywdę. Ale nasza ekspertka ma jednak inny, o wiele zdrowszy dla paznokci sposób ściągania hybryd:

Radzę nie stosować standardowych acetonowych zmywaczy, bo wysuszają paznokcie. Hybrydę najlepiej jest zmyć przeznaczonym do tego preparatem z lanoliną, na przykład z OPI. W ich składzie też jest aceton, ale są one delikatniejsze. Najprościej jest namoczyć wacik w preparacie, położyć na paznokciu i owinąć folią aluminiową. Poczekać chwilę i ściągnąć - dodała Karolina Gałecka.

Jak zdejmować hybrydy?

Jak ściągnąć hybrydy w domu?

Sprawa jest prosta. Potrzebujemy kilku rzeczy:

 • pilnika o drobnej ziarnistości (nie metalowego i nie szklanego),
 • drewnianych patyczków,
 • folii aluminiowej,
 • wacików kosmetycznych lub waty,
 • olejku do skórek lub oliwy z oliwek,
 • odżywki do paznokci,
 • preparatu z lanoliną.

W przypadku zmywacza z acetonem, proces zdejmowania hybryd znacznie się wydłuży, ale wreszcie będzie można usunąć „lakier”.

Jak powinno wyglądać zdejmowanie hybryd?

 1. Najpierw należy delikatnie spiłować wierzchnią warstwę hybryd, aby stały się matowe.
 2. Zabezpieczamy skórki dedykowaną temu oliwką lub oliwą z oliwek.
 3. Nasączamy wacik preparatem z lanoliną.
 4. Przykładamy go do paznokcia, dobrze dociskamy.
 5. Owijamy dociętą folią aluminiową i pozostawiamy tak na około 5 min.
 6. Odwijamy jedną folię i sprawdzamy w jakim stanie jest hybryda, jeśli nie odkleiła się od paznokcia, czekamy jeszcze kilka minut.
 7. Kiedy ściągniemy folię i waciki, usuwamy delikatnie hybrydę drewnianym patyczkiem.
 8. Teoretycznie hybryda nie uszkadza paznokci, ale na wszelki wypadek warto pokryć je jedną warstwą odżywki lub oliwki.

Jeśli boisz się używać acetonu lub zmywacza z acetonem, użyj preparatu z lanoliną. Jest on o kilka złotych droższy, ale równie skuteczny.

A Wy? Jesteście zadowolone z noszenia hybryd?

zdjęcia: Fotolia

Jakie lakiery hybrydowe polecają Wizażanki?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2020, 09:02

Nasze propozycje