Poprzedni artykuł: Jak pielęgnowac skórę z zaczerwienieniami? Następny artykuł: Zrób sama perfumy!

Przepis na perfumy, które zrobisz sama!

Własnoręcznie stworzone perfumy są w zasięgu twoich możliwości. Wystarczy fantazja i wysokiej jakości składniki.
przepis na perfumy

Marzyłaś o tym, żeby zostać kreatorką zapachów? Zrób perfumy w prosty sposób. Do oleju bazowego wlej olejki eteryczne. Zdradzamy, jak to zrobić fachowo.

Perfumy składają się z 3 nut: nuty głowy, serca i bazy. Przenikają się one i sprawiają, że woń zaklęta we flakoniku dojrzewa na skórze.

Nuta głowy to ta świeża, którą czujesz najmocniej na samym początku, jednak ulatnia się ona dość szybko. Potem czujesz, jak pojawia się nuta serca, głębsza, kwiatowa, ziołowa. Dwie pierwsze nuty otulone są nutą bazy, która scala zapach, ociepla go, utrwala. Ostatnią nutę będziesz czuć najdłużej. Te nuty zagrasz olejkami eterycznymi, które wkroplisz do tłoczonego na zimno oleju bazowego, np. migdałowego ze słodkich migdałów który jest prawie bezwonny, zatem stanowi doskonałą bazę.

Przepis na perfumy 'By zmysły nie prysły'

Składniki na perfumy:

  • 10ml oleju migdałowego
  • 2 krople olejku pieprzowego
  • 2 krople neroli
  • 2 krople sandałowca białego
  • 2 krople jaśminu wielkokwiatowego
  • 2 krople róży damasceńskiej

Jak zrobić perfumy?

Wlej wymienione wyżej olejki eteryczne do 10ml oleju migdałowego. Nie musisz mieszać. Pozwól swoim perfumom dojrzewać w chłodnym i ciemnym miejscu, np. w szafce, przez 2 tygodnie. Po tym czasie zapachy się 'przegryzą'. Możesz ich śmiało używać, smarując nimi miejsca na ciele, gdzie pulsuje krew, np. w zgięciu łokcia, na przegubie dłoni, za uszami, pod kolanami.

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 07:48

Zobacz także

Nasze propozycje