Jak zrobić w 5 minut masaż liftingująco-relaksujący?

Poprzedni artykuł: Zadbaj o dłonie zimą! Następny artykuł: Serum do twarzy Detox Serum Klapp doda blasku!
Co zrobić by poczuć się zrelaksowaną i mieć piękniejszą promienistą cerę w 5 minut? Oto masaż oparty na refleksoterapii. Dzięki uciskaniu punktów Tsubo sprawi, że skóra będzie młodsza i piękniejsza!

Jak zrobić relaksujący i liftingujący masaż?

Krok 1: na początek weź niewielką ilość ulubionego kremu do twarzy i podziel równomiernie w obu dłoniach. Używając środkowych i serdecznych palców rozprowadź krem od skrzydełek nosa ku skroniom, delikatnie uciskając podczas ruchu w górę.

Krok 2: każdy krok jest powtarzany 3 razy, nie tylko aby podnieść kontur twarzy. Rytuał sprawi, że dodatkowo poczujesz się zrelaksowana.

Krok 3: następny ruch przebiega od kącików ust w prostej linii do połowy ucha. Kolejny to od podbródka do skroni, wykonany z nieco mocniejszą siłą. Powoli zaczniesz odczuwać uspokojenie i zauważysz zdrowy blask na skórze.

Punkty Tsubo

Po masażu uciskaj każdy z punktów Tsubo przez 6 sekund:

  • Gei-ko znajduje się w zagłębieniach tuż obok skrzydełek nosa. Uciskaj je środkowymi palcami, aby zapobiec rozwojowi zmarszczek i poprawić suchą skórę.
  • Ei-fu znajduje się w dołkach za uszami. Uciśnij je lekko w celu złagodzenia stresów i napięć, które sprawiają że skóra wygląda na zmęczoną.
  • Tai-yo często jest określany jako skronie. Zakończ swój kosmetyczny rytuał uciskając je 3 razy środkowymi i serdecznymi palcami. W ten sposób uspokoisz swoją skórę.

Jak masować skórę?

Użyj silnego ucisku, ale zaczynaj delikatnie zwiększając go stopniowo. Ruch palców zawsze powinien iść w górę i na zewnątrz. Do masażu używaj opuszków palców środowego i serdecznego, do punktów Tsubo – środkowego dla mniejszych powierzchni, a połączonych środkowego i serdecznego dla większych.

Wykonywany wedle zaleceń codziennie czy tylko na specjalną okazję, masaż sprawi, że skóra stanie się jędrniejsza, kontury zostaną podniesione, a umysł zrelaksowany.

materiały prasowe Shiseido

zdjęcia: Fotolia

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 grudnia 2019, 16:40

Nasze propozycje