Poprzedni artykuł: Test redakcji: 7 nowości na cellulit Następny artykuł: Sekret zgrabnej sylwetki bez cellulitu? Specjalne gesty pielęgnacyjne! Advertisement

Jak zwalczyć cellulit?

Pielęgnacja, , tagi: pielęgnacja skóry, sposoby na cellulit, walka z cellulitem
Cellulit to problem numer jeden wśród większości kobiet. Dowiedz się, czym jest, jak powstaje i jak zwalczyć go z pomocą Elancyl Slim Design.

*IMS Health Pharmatrend - Rynek anti-cellulit w aptece, Polska - rok 2016 - w wartościach i ilościach.

Cellulit – czym jest i jakie są jego przyczyny?

Cellulit, zwany potocznie „skórką pomarańczową”, to stan skóry, który polega na nierównomiernym rozrastaniu się komórek tłuszczowych. Powstaje on w wyniku zwiększonego podziału tkanki łącznej, zaburzeń układu krążenia oraz zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej. Cellulit występuje na skórze ud, pośladków i brzucha, rzadziej łydek i ramion. 

Problem cellulitu dotyczy przede wszystkim kobiet. Najczęściej pojawia się on w okresie dojrzewania, w czasie ciąży i przed menopauzą. Podwyższona ilość hormonów w organizmie zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Przenikające przez ścianki naczyń substancje zbierają się w przestrzeniach międzykomórkowych. To z kolei powoduje obrzęki i utrudnia mikrokrążenie. Komórki tłuszczowe gromadzą zbędne produkty przemiany materii oraz tłuszcz, a przez to tworzy się „skórka pomarańczowa”.

Za powstawanie cellulitu odpowiadają zaburzenia hormonalne, ale także czynniki genetyczne, wahania wagi, zła dieta, używki oraz – oczywiście – brak ruchu.

Elancyl Slim Design – pomoc w walce z cellulitem

Cellulit od lat pozostaje w centrum zainteresowań Laboratoriów Elancyl – twórców nowej linii pielęgnacyjnej, w której zastosowano kombinację precyzyjne dobranych składników aktywnych Kompeks Kofeina 3D, aby zapewnić działanie antycellulitowe o trzech wymiarach:

1. Uwalnianie tłuszczów

Optymalne spalanie tłuszczów zapewnia kofeina. Dzięki wyjątkowej stymulacji procesu lipolizy, zamienia ona trójglicerydy zawarte w adipocytach na wolne kwasy tłuszczowe, które łatwiej usunąć z komórek.

2. Drenaż tkanek

Drenaż tkanek i uwalnianie toksyn z organizmu to zasługa wyciągu z bluszczu. Składnik ten zwiększa elastyczność i jędrność skóry, podnosząc jednocześnie jakość kolagenu.

3. Uelastycznienie tkanki łącznej

W tym obszarze kluczową rolę odgrywa salacia, która hamuje proces sztywnienia tkanki łącznej, zmniejszając nadprodukcję kolagenu i fibronektyny. Salacia widocznie wygładza nierówności, co daje efekt jędrnej, zdrowej skóry.

NOWOŚĆ – BOOSTER NOCNY GP4G – STYMULACJA METABOLIZMU KOMÓRKOWEGO

By umożliwić proces uwalniania tłuszczów w nocy, GP4G (składnik stymulujący ATP) aktywuje nocną lipolizę adipocytów. Opracowana przez biotechnologów morskich cząsteczka pobudza komórki i dostarcza im energii niezbędnej do reakcji metabolicznych, w tym lipolizy.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje