Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna straciła palec przez obgryzanie paznokci. Jak do tego do... Następny artykuł: Witamina C w pielęgnacji - warto jej używać, ale mądrze. Uważaj na pod...

Wiemy, dlaczego Julia Wieniawa tak dobrze wygląda na zdjęciach. To zasługa popularnego zabiegu

Julia Wieniawa wygląda perfekcyjnie na każdej imprezie i sesji zdjęciowej. Aktorka i piosenkarka wreszcie zdradziła sekret swojej pięknej skóry.

Julia Wieniawa podczas gal, premier czy sesji zdjęciowych zawsze wygląda perfekcyjnie. Na pewno pomagają jej w tym nieprzeciętna uroda i młody wiek. Ale jest coś jeszcze... Julka regularnie eksponuje swoją idealną skórę, często jeszcze podkreślając ją hojnie nałożonym rozświetlaczem. Zastanawiacie się, jakim cudem na jej odsłoniętych nogach, ramionach i twarzy nie widać żadnych przebarwień, krostek czy żyłek? To zasługa opalania natryskowego! 

Fot.: Instagram

Zobacz także: Sprawdź, jak prawidłowo nakładać samoopalacz!

Jak działa opalanie natryskowe?

Julia zdradziła na Instagramie, czemu zawdzięcza swoją idealną skórę. Okazuje się, że przed ważnym wyjściem lub sesją zdjęciową gwiazda umawia się na wizytę w salonie kosmetycznym specjalizującym się opalaniu natryskowym. W trakcie trwającego około dziesięć minut zabiegu, na całe jej ciało nakładany jest preparat brązujący w mgiełce. W skład tej mgiełki wchodzą składniki brązujące - DHA (dihydroksyaceton), erytruloza i DMI (dimethyl isosorbide).

DMI wzmacnia działanie DHA, który wchodzi w reakcję z aminokwasami zewnętrznej warstwy naskórka, powodując pojawienie się opalenizny. Erytruloza też "opala", ale działa wolniej niż DHA, dzięki czemu wywołany przez nią efekt utrzymuje się dłużej. Skóra jest opalona nawet przez kilka tygodni i blednie powoli oraz równomiernie. Koszt opalenia całego ciała to około 100 zł.

Jedyny problem? Naukowcy nie są zgodni, czy opalanie natryskowe jest obojętne dla zdrowia. Według niektórych teorii, może nawet... powodować raka. Alternatywą pozostają kosmetyki brązujące i samoopalacze w kremie czy piance.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2019, 01:26

Zobacz także

Nasze propozycje