Poprzedni artykuł: Jak zatrzymać zapach perfum na dłużej? Mamy 5 (naprawdę skutecznych!)... Następny artykuł: Oto kosmetyczni ulubieńcy września! Wybrałyśmy dla was nasze redakcyjn...

O jakiej porze dnia powinno się golić nogi? Będziecie zaskoczone...

Pielęgnacja, , tagi: depilacja nóg
Dowiedz się, jaki jest odpowiedni moment na golenie nóg i... ułatw sobie życie! Zyskasz dodatkowe minuty cennego czasu o poranku.

Codziennie rano marzysz o dodatkowych 10 minutach snu? Spokojnie. Odpuść sobie golenie nóg. Wykonasz je wieczorem. To będzie zdecydowanie lepsze posunięcie. Jak tłumaczą to eksperci kosmetyczni?

Po wieczornej kąpieli temperatura naszego ciała wzrasta. Wtedy też lekko puchniemy. Jeżeli wtedy wykonamy depilację i od razu położymy się do łóżka, to łatwiej utrzymamy ciepło ciała, dzięki czemu małe włoski "ucięte" podczas depilacji schowają się w mieszkach włosowych, przez co rano nie będą wystawały i skóra pozostanie gładka.

Natomiast jeśli nogi zostaną ogolone rano, to po schłodzeniu skóry, np. po wyjściu na zewnątrz, skóra stanie się szorstka - pory się zamkną, a włoski nie będą miały gdzie się "cofnąć".


To stanowisko ekspertów kosmetycznych bardzo nam się podoba szczególnie, kiedy zależy nam na gładkich nogach, które prezentujemy w szortach i krótkich sukienkach, a każda dodatkowa minuta snu jest na wagę złota;)

Pamiętajcie, że chodzi nam wyłącznie o golenie, a nie wyrywanie włosków za pomocą depilatora. Czy przekonuje Was to naukowe wytłumaczenie?
Kto sobie pozwoli na kilka minut snu więcej, a za to dłuższą wizytę w łazience wieczorem? 

Zobaczcie także:  Czerwone ombre to nowy trend jesieni!

Źródło: goodhousekeeping.co.uk

zdjęcia: Fotolia