Poprzedni artykuł: Kawa nie tylko nie szkodzi cerze, ale wręcz łagodzi objawy trądziku ró... Następny artykuł: Szminka nie do zdarcia, krem do suchej skóry - sprawdźcie nasze hity p...

Kobieta przedłużyła rzęsy i tymczasowo oślepła! Jak do tego doszło?

Pielęgnacja, , tagi: przedłużanie rzęs
Ten popularny zabieg mógł doprowadzić do tragedii. Przez przedłużanie rzęs młoda kobieta prawie straciła wzrok.

Słyszałyśmy już wiele historii o przedłużaniu rzęs. Widziałyśmy wiele fatalnych prac kosmetyczek, które bardziej szpeciły niż dodawały uroku, ale o czymś takim czytamy pierwszy raz... Dwudziestoletnia Megan Rixson po dwóch godzinach od aplikacji sztucznych rzęs dostała tak silnej reakcji alergicznej, że przestała widzieć.

Wszystko przez skrajną nieodpowiedzialność i brak podstawowej wiedzy kosmetyczki, do której się udała.

Dziewczyna oślepła po przedłużaniu rzęs

Temat przedłużania rzęs jest bardzo aktualny. Niestety większość kobiet zamiast naturalnego efektu przedłużenia czy zagęszczenia, woli zdecydowanie bardziej dramatyczną wersję tych zabiegów. W efekcie ich powieki wydają się bardzo ciężkie, a spod wachlarza rzęs ledwo można dostrzec oczy. Ale przypadek Megan jest o wiele bardziej dramatyczny...

Od momentu opublikowania Tweeta z filmem, obejrzano go już ponad 900 tysięcy razy. Megan na bieżąco i niemalże na żywo relacjonowała, co się dzieje z jej oczami. Okazało się, że w salonie zamiast profesjonalnego kleju do rzęs, kosmetyczka użyła kleju do... paznokci!

Aż trudno nam uwierzyć, że ktokolwiek mógł w ogóle pomyśleć o takim rozwiązaniu. To jeszcze jednak nie wszystko. Okazuje się, że kobieta, która wyrządziła 20-latce taką krzywdę, zupełnie nie przejęła się zgłaszanymi przez klientkę problemami jeszcze w trakcie zabiegu.

To oko mnie piecze, a to nie chcę się nawet bardziej otworzyć. Kiedy przedłużała mi rzęsy na pierwszym oku, odczuwałam dyskomfort i charakterystyczne kłucie. Ale powiedziała mi, że to normalne, że nie powinnam się tym martwić i kazała trzymać otwartą powiekę - mówi Megan.

Bezpieczeństwo, pozytywne opinie oraz zdjęcia prac powinny być najważniejszą kwestią podczas wybierania eksperta od przedłużania rzęs. Ważne jest, aby znaleźć kogoś, kto posiada stosowny certyfikat i przeszedł odpowiednie szkolenia. Co więcej, nie wystarczy jeden kurs - w tym temacie warto się nieustannie doszkalać. Dlaczego? Żeby na przykład wiedzieć, który klej do rzęs zawiera formaldehyd. To podrażniający delikatną skórę oczu i samą gałkę oczną składnik. Mają go w składzie na przykład odżywki do paznokci.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 stycznia 2019, 06:44

Zobacz także

Nasze propozycje