Poprzedni artykuł: Krem nawilżający 1.0 silky mist fridge by yDe Następny artykuł: Dieta na piękną skórę - co jeść, a co wyeliminować?

Kosmetyki do pielęgnacji dla wegan i wegetarian

Produkty odpowiednie dla wegan nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają substancji odzwierzęcych. Dowiedz się jak wybrać kosmetyki, podczas produkcji których nie ucierpiało żadne zwierzę!

kosmetyki dla wegan i wegetarian

Kosmetyki dla wegan i wegetarian

Jaka jest między nimi różnica? Nie powinny zawierać substancji pochodzenia zwierzęcego – w wegańskich kosmetykach dotyczy to również takich składników jak mleko czy miód. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.

W tradycyjnych drogeriach nie ma dużego wyboru kosmetyków wegańskich. Z pomocą przychodzą liczne sklepy internetowe, w których znajdziecie wszystko od mydeł i past do zębów po kosmetyki do pielęgnacji skóry. Wybieraj produkty, które mają odpowiednie certyfikaty gwarantujące, że kosmetyk jest przeznaczony dla wegan i wegetarian.

certyfikaty kosmetyków wegańskich

Najpopularniejsze certyfikaty to:

  • Certyfikat Wegetarian oraz Certyfikat Wegetarian i Wegan nadawany przez pozarządową Fundację Viva!
  • certyfikat The Vegan Society brytyjskiej organizacji charytatywnej promującej weganizm
  • Leaping Bunny - certyfikat Humane Cosmetics Standard (HCS)

- W ustawodawstwie nie ma definicji kosmetyku wegańskiego, dlatego różne firmy różnie ten termin interpretują. Z uwagi na moje podejście do kwestii zwierzęcej (jestem weganką) ten termin jest mocno rozszerzony. Kosmetyk wegański to taki kosmetyk który nie tylko nie zawiera w składzie surowców pochodzenia zwierzęcego, ale również każdy ze składników nie zawiera żadnych odzwierzęcych zanieczyszczeń. Ponieważ na chwile obecną 95% surowców używanych do produkcji kosmetyków było już testowane na zwierzętach w związku z czym nie da się przygotować złożonego produktu z surowców nietestowanych, dlatego surowce użyte do produkcji kosmetyków Zielonego Laboratorium są tak dobrane aby testy na zwierzętach były przeprowadzone dawno i nie były powtarzane – tłumaczy Sylwia Dziegieć, mgr biochemii, specjalista kosmetolog, współwłaściciel marki kosmetyków wegańskich Zielone Laboratorium.

Oto kosmetyki, które kupisz w polskich drogeriach, perfumeriach i zielarniach. Większy wybór kosmetyków znajdziesz w internecie. Możesz stosować także czyste substancje naturalne np. olej kokosowy, olej arganowy. Dobrze, gdy wybrane przez ciebie produkty mają odpowiednie certyfikaty np. EcoCert.

kosmetyki dla wegan i wegetarian

Kosmetyki wegańskie: Krem do ciała z granatem i masłem shea Alterra, 11,99zł; Lekki fluid do cery tłustej i zanieczyszczonej z wyciągiem z bio-mięty i bio-łopianu Lavera, 39,90zł; Żel pod prysznic Rasberry&Vanilla Original Source, 8,99zł; Peeling do ciała oczyszczająco-detoksykujący z rozmarynem i pietruszką Zielone Laboratorium, 50zł; Mleczko do oczyszczania twarzy Pat&Rub, 60zł; Hydrolipidowa maseczka z dynią Organique, 115zł

Stosujecie kosmetyki wegańskie? Jakie firmy lubicie najbardziej?

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 lutego 2020, 19:43

Nasze propozycje